مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه همدان:
همدان-مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه همدان گفت: شب قدر، شب ظهور میعاد انسان با خداوند متعال و از خود جدا شدن و غرق شدن در دریای رحمت و محبت و مهربانی خداوند لایزال است.
کد خبر: ۹۳۳۹۱۰۷
|
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱

شب قدر، شب ظهور میعاد انسان با خداوند متعال استحجت الاسلام مسیح اله عبدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در همدان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) در رابطه با اهمیت شب‌های قدر و احیا نگه داشتن در این شب‌ها اظهار داشت: شب قدر، شب ظهور میعاد انسان با خداوند متعال و از خود جدا شدن و غرق شدن در دریای رحمت و محبت و مهربانی خداوند لایزال است.

وی بیان کرد: در روایات پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) آمده است که فرشتگان الهی در شب قدر فرود آمده و در سطح زمین پخش می‌شوند و در مجالس احیای مومنین شرکت می‌کنند و بر آنها سلام کرده و برایشان دعای می‌کنند تا آن که سپیده دم طلوع کند .

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه همدان افزود: در این شب دعای کسی رد نمی‌شود مگر چند گروه؛ آنهایی که عاق والدین شده‌اند، آنهایی که قطع صله رحم کرده‌اند، کسانی که شرب خمر می‌کنند، کسانی که دشمنی مومنی را در دلش داشته باشد.

وی گفت: شب قدر شب اختصاصی امام زمان(عج) است، به طوری که در این شب ملائکه روح القدس بر امام فرود می‌آیند و هر آنچه از وقایع ثبت کرده‌اند به حضرت تقدیم می‌کنند.

عبدی از ویژگی‌های مهم این شب را احیا و نیایش به درگاه الهی دانست و گفت: در این شب با عظمت سزاوار نیست که انسان مومن و روزه‌دار در غفلت به سر برد و خود را از همنشینی با آنها محروم سازد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات