سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۲۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۳۲: ۲۰
شاهرود_ رهروان مکتب سردار شهید سلیمانی شهرستان شاهرود در نامه‌ای به ریاست مجلس شورای اسلامی، بر دقت و هوشیاری مجلس شورای اسلامی در برابر مذاکرات و مصوبات آن تاکید کردند.
نمایندگاه مجلس در روند مذاکرات فعلی چشم و گوش و امین مردم و نظام باشندبه گزارش خبرنگار بسیج، رهروان مکتب سردار شهید سلیمانی شهرستان شاهرود در نامه‌ای به ریاست مجلس شورای اسلامی، بر دقت و هوشیاری مجلس شورای اسلامی در برابر مذاکرات و مصوبات آن تاکید کردند.
متن این نامه به شرح ذیل است:

باسمه تعالی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
مجلس مظهر اراده و خواسته‌های مردم و به تعبیر امام راحل عصاره‌ی فضائل ملت است. این جایگاه امانتی است که منتخب مردم به عنوان امینی عادل متعهد می‌گردد از آن صیانت نموده و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم معتقد است.
اصول ۷۷ و ۴۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دامنه رسالت و مسئولیت خطیر نمایندگان را یادآور شده است.
سرنوشت کشور و مردم بسته به تصمیم گیریها، برنامه ریزی‌ها و قانون گذاری‌های مجلس است.
نمایندگان شجاع، آگاه، مومن، انقلابی و کارآمد می‌توانند چراغ هدایت دولت و ملت باشند و با تفکر اسلامی و انقلابی خود منشاء خدمات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی گردند.
نمایندگان محترم، ملت ما در ۴ سال دفاع مقدس به لطف الهی پیروز میدان شد، ولی در مذاکرات برجام ناکام ماند.
براستی علت چیست؟
پاسخ آن واضح و روشن است؛ زیرا تیم مذاکره کننده به دیپلماسی غرب و ادبیات دیکته شده آمریکا و اروپا خوش بین بود و در نتیجه از بصیرت، درایت و تعهد لازم بی بهره بود.
زیرا تفکر حکمرانان قوه‌ی مجریه نگاه به خارج و غفلت از توان و قابلیت‌های داخلی و اقتصاد مقاومتی بود.
دشمن با مذاکرات فرسایشی و فرصت سوزی زیرکانه ما را به بن بست کشاند و با وعده‌های دروغین و عهد شکنی، فتح الفتوح و آفتاب تابان و مدینه فاظله‌ی دولتمردان خوش خیال را به شکست و ویرانه‌ای مبدل ساخت.
برجام نه تنها تحریم‌ها را لغو نکرد بلکه بر دامنه و تعدد آن افزوده شد.
همین امور مسئولیت نمایندگان مجلس دهم را خطیر کرده بود تا زمانی که در بزنگاه تاریخی می‌توانستند تصمیم صحیح بگیرند و با درایت، نقشه شوم دشمنان را برملا سازند.
اما صد افسوس که نه تنها بر اساس رسالتی که بر عهده داشتند تیم مذاکره کننده را بازخواست نکردند و منافع مردم را در نظر نگرفتند، بلکه بدتر از آن بدون آگاهی از پیمان ننگین برجام وبررسی وعاقبت اندیشی آن را در مدت ۰۲ دقیقه تصویب نمودند و این لکه ننگی شد بر پیشانی مجلس دهم و این بی مسئولیتی و نابخردی باری شد بر دوش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی.
با همه این احوال مردم صبور و فهیم ایران، پشت رهبری، نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستادند و خار در چشم و استخوان در گلو، با تحمل فشار‌های خردکننده اقتصادی، دین خود را به انقلاب اسلامی ادا نمودند و تمام تلاش خویش را برای برون رفت از این بحران با انتخاب نمایندگانی انقلابی و شجاع به سرانجام رساندند.
حال چشم امید این مردم زجر کشیده به عملکرد نمایندگانی است که از ابتدا آمده بودند تا از حقوق پایمال شده موکلانشان دفاع کنند و کشور را با تصمیم گیری صحیح از چنگال سرسپردگان رهایی بخشند و نقشه شوم بیگانگان را نقش برآب گردانند.
از این رو ما پیروان مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از شما فرهیختگان، قانون گزاران و منتخبان ملت خواسته‌های بحق خود را بشرح ذیل اعلام می‌داریم:
۱- در روند مذاکرات فعلی چشم و گوش و امین مردم و نظام باشید.
۲-همواره محتوای مذاکرات را رصد نمائید تا خدای ناکرده خسارات و مصائب گذشته تکرار نگردد.
۳-منویات و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی را در مورد مذاکرات دنبال کنید.
۴-نگذارید اهداف شوم و استکباری دشمن با فرسایشی کردن مذاکرات تحقق یابد.
۵-آگاه باشید که انتخابات مهم پیش رو مستمسک تیم مذاکره کننده جهت عوام فریبی مردم و رسیدن به اهداف لیبرالی آن‌ها نشود.
۶-هدف از مذاکره فقط لغو یکباره تحریم‌ها توام با راستی آزمائی است، چرا که اینک تجربه کرده ایم که لغو موردی و تدریجی تحریم‌ها وعده و نیرنگی بیش نیست.
۷-موضع گیری‌ها در مذاکرات باید شفاف صریح و مقتدرانه و عزتمندانه باشد.
۸-توان موشکی، دفاعی و نقش منطقه‌ای ایران و حقوق بشر هرگز موضوع و محتوای این مذاکرات نباید باشد.
۹-در مذاکرات باید منافع و مصالح ملی تضمین شده و بر آن چوب حراج زده نشود.
۱۰ هر گونه توافقی از طرف تیم مذاکره کننده باید پس از بررسی و تصویب مجلس شورای اسلامی برسمیت شناخته شود.
امیدواریم مجلس یازدهم با اقدام و اهتمام شجاعانه و انقلابی این برهه حساس و تاریخی را با عزت و کرامت سپری نماید و اعتلا بخش سربلندی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی باشد.

رهروان مکتب سردار شهید سلیمانی شهرستان شاهرود متشکل از:
امت حزب الله و انقلابی شهرستان شاهرود
موکب‌های اربعین
هیئت‌های مذهبی
موسسات فرهنگی
ائمه جماعت تعدادی مساجد
زپیشکسوتان دفاع مقدس.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar