سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۲۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۰۶: ۲۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین؛
نامدار گفت: برای افراد واجد شرایط فاز اول و دوم مطابق سند ملی تا دیروز در استان حدود ۳۳ هزار و ۱۸۰ نفر بر حسب گروه های مشخص شده، واکسینه شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، دکتر پیمان نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین که به ریاست هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین و با حضور مسوولان دستگاه های متولی در سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد بیان کرد: با توجه به شیب منحنی ابتلا به بیماری کرونا در کشور، روزهای بهتری در هفته های آینده خواهیم داشت اما این موضوع نباید موجب عادی انگاری بیماری شود.

وی گفت: پیش بینی ما تا سیزده روز آینده، کاهش آمار مرگ و میر با سرعت کم است و پس از آن با شیب تندتری این آمار کاهش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: آمار بیماران سرپایی در کشور و استان روند کاهشی دارد و روند بستری و فوتی در استان رو به کاهش است و اگر دستورالعمل ها رعایت شود روزهای خوبی خواهیم داشت.

نامدار در خصوص آخرین وصعیت بیماری در استان عنوان کرد: با افزایش بیماران جدید در حال حاضر ۴۱۱ بیمار کرونایی در استان قزوین بستری هستند در مدت یاد شده تعداد ۴ بیمار بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: موارد قطعی ابتلا به کرونا در استان ۲۲۲ نفر ثبت شده و تعداد بیماران بدحال به ۳۹ بیمار رسیده است.

وی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۲۳ هزار و ۹۹۹ نفر در بیمارستان های استان بستری شده و متاسفانه طی مدت مذکور تاکنون یکهزار و ۶۶۸ نفر نیز در استان فوت کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر از ۱۷۰ بیمار بستری در روز به ۷۳ بستری رسیدیم. بیمارستان های تامین اجتماعی و دانشگاهی ۲۰ و ۷۹ درصد بستری ها را شامل می شوند و با توجه به ارزیابی های استان از روز پنجشنبه مردم از خدمات عمل جراحی بیماری غیر کووید و اورژانسی بهره‌مند می شوند و طرح شهید سلیمانی با حضور هلال احمر و بسیج و سپاه با حمایت کامل در حال انجام است.

نامدار تصریح کرد: از آغاز طرح ملی واکسیناسیون، ۲۲۶ هزار تست کرونا در سطح استان قزوین به ثبت رسیده است و در حال حاضر روزانه بیش از ۲ هزار تست در استان قزوین انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: سرعت انجام واکسیناسیون در کشور رو به افزایش است، و پروسه واکسیناسیون براساس سند ملی واکسیناسیون انجام می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اضافه کرد: با توجه به اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در استان، ۲۸۹ مورد عوارض واکسن به ثبت رسیده اما تمامی این عوارض جزیی و طبیعی می باشد.

نامدار اضافه کرد: در گام پنجم بسیج ملی مقابله با کرونا، واکسیناسیون نیز گنجانده شده و به دنبال استفاده حداکثری از ظرفیت بسیج در اجرام گام پنجم هستیم. یه واکسن در کشور تولید می شود. کووانیستیتو پاستور که فاز سه را در حال طی کردن است و چهار استان به طور داوطلبانه در حال تزریق این واکسن هستند و باید تا پایان تیرماه به پایان برسد و همزمان پنجاه هزار نفر در کوبا در حال تست این واکسن هستند.

وی یادآور شد: در مورد واکسن کوو برکت رونمایی در حال انجام بوده و در حال ورود به فاز سه می باشد و واکسن رازی سومین واکسن تولید کشور است و منتظریم روزهای آینده شرایط قطعی اعلام شود.

این مسوول در ادامه افزود: بحث واکسیناسیون یکی از استراتژی های مهم در دنیا و کشور ما بوده و سرعت آن در کشور رو به افزایش است. بر اساس سند ملی واکسیناسیون چهار فاز در کشور پیش بینی شده بود که شامل کادر درمان، افراد پرخطر شامل سالمندان و جانبازان که در استان ۲۱ هزار نفر پیش بینی شده بود. در فاز دوم افراد بالای ۶۵ سال با ۱۳۴ هزار نفر و فاز سوم شامل بیماران خاص و فاز چهارم عموم مردم خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: ۳۶ هزار و ۷۱۸ دز واکسن در فاز اول از وزارتخانه دریافت کردیم که برای افراد واجد شرایط فاز اول و دوم مطابق سند ملی بودند که تا دیروز در استان حدود ۳۳ هزار و ۱۸۰ نفر بر حسب گروه های مشخص شده، واکسینه شدند.

نامدار افزود: برحسب تفکیک، این میزان شامل کادر درمان ۹۷ درصد، دانشجویی و دانشجویان بالینی ۶۷ درصد، بخش بهداشت ۹۲ درصد، بیماران خاص ۹۲ درصد، سالمندان و توانبخشی ۹۴ درصد،
جانبازان بالای ۵۰ درصد ۱۰۱ درصد،
پاکبانان و آرامستان ها ۵۶ درصد، نظام پزشکی ۷۹ درصدذمی باشد و افراد بالای ۷۵ سال تا ۸۰ سال که از روز شنبه آغاز شده و تا امروز ۱۶ درصد پیشرفت داشته
و گروه های بالای ۸۰ سال ۶۰ درصد پوشش واکسیناسیون انجام شده است.

وی اظهار کرد: در فاز اول از ۲۱ هزار مورد، ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر با ۸۳ درصد پوشش واکسینه شدند و در فاز دوم ۳۲ درصد کل واکسینه شده ها را شامل می شود.

نامدار گفت: تمرکز را از مراکز بهداشتی درمانی به سمت مراکز عمومی سوق می دهیم و تعداد ۱۸ پایگاه در استان شکل گرفته و به دنبال افزایش این تعداد و پوشش درصد بیشتری از افراد هستیم و ۶۰ تیم واکسیناسیون در سطح استان خدمات دهی می کنند.

انتهای پیام/۱۰۱۰

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar