به مناسبت بزرگداشت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی انجام گرفت:
کد خبر: ۹۳۴۷۰۰۵
|
۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲

به گزارش خبرگزاری بسیج در ایلام، در راستای بزرگداشت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی  مراسم غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای گرانقدر شهرستان ایلام در آرامستان بهشت رضا(ع) این شهرستان برگزار شد. در این مراسم که با حضور نمایندگان اداره کل ورزش و جوانان، بسیج ورزشکاران، تربیت بدنی سپاه امیرالمومنین(ع)، هیات های ورزشی زورخانه و کشتی پهلوانی، همگانی، وزنه برداری و کشتی استان ایلام به عمل آمد؛ ضمن تجدید میثاق با آرمان های شهدا و امام راحل، نسب به مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی ادای احترام گردید.

در ابتدای برنامه، حجت الاسلام پورکریم مسئول امور فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام  به توصیف ویژگی های شهدای گرانقدر و قرابت آن با شخصیت پهلوانی پرداخت و گفت:  توانایی، دلیری و شجاعت  ازخصوصیات و منش پهلوانی در فرهنگ ایرانی- اسلامی به شمار می رود.

وی بیان داشت:تمام این اوصاف ارزشمند در وجود شهدای ایران زمین، همان مردانی که برای دفاع از شرافت و کیان میهن از جان خویش گذشتند، جمع گردیده است.

مسئول امور فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام ادای احترام به مقام شامخ دلاورمردان این دیار در هفته ی ترویج فرهنگ پهلوانی را رسالتی ارزشمند دانست و گفت: سزاوار آن است تا در فرصت ها و موقعیت های مشابه در دستور کار بانیان اینگونه برنامه ها قرار گیرد.

در ادامه اعضای حاضر در مراسم ضمن قرائت فاتحه به روح مطهر شهدا و نثار گل بر مزار ایشان، یاد و خاطره ی غیورمردان و پهلوانان واقعی این دیار را گرامی داشتند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار