سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۸۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰- ۴۸: ۱۰
حجت الاسلام حاجی صادقی:
ساری-حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با تاکید بر اینکه این انقلاب در حال پس زدن و از بین بردن استکبار جهانی است، گفت: انتخابات ۱۴۰۰ باید منشاء و سرآغاز یک تحول اساسی در قوه مجریه شود.
انتخاب درست منشاء یک تحول اساسی در قوه مجریه است / مردم دولتی از جنس حاج قاسم‌ می‌خواهند
به گزارش خبرگزاری بسیج از مازندران، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی‌صادقی نماینده، ولی فقیه در سپاه در جمع روحانیون شهرستان بابل در حوزه علمیه خاتم الانبیاء این شهرستان با اشاره به اینکه روحانیت، نجومِ هدایت گر بودن را از اهلبیت (علیهم السلام) به ارث برده است گفت: فلسفه وجودی روحانیت انجام رسالت‌های و ماموریت‌هایی است که به اهلبیت (علیهم السلام) نسبت داده اند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی‌صادقی با بیان اینکه روحانیت مبلغ و تبیین گر دین است، افزود: دین اسلام صامت نیست و سخنگو دارد لذا خود پیامبر (ص) و اهل بیت تا به امروز و در زمان غیبت، روحانیت سخنگوی دین هستند.

نماینده، ولی فقیه در سپاه در ادامه با بیان اینکه شان روحانیت دفاع از دین است، اضافه کرد: روحانیت حتی دفاع از دین را هم از اهلبیت (علیهم السلام) به ارث برده است لذا روحانیت این افتخار را دارد هرکجا تحریف وتهاجم علیه دین بود جان داد، آبرو گذاشت، اما نگذاشت دین آسیب ببیند.
 
انتخاب درست منشاء یک تحول اساسی در قوه مجریه است / مردم دولتی از جنس حاج قاسم‌ می‌خواهند
حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی شان روحانیت را راهبری مردم دانست و خاطرنشان کرد: یکی دیگر از شئون روحانیت راهبری و مدیریت مردم است؛ لذا هدایت کردن مردم از ماموریت و رسالت سنگین روحانیت است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنان خود به الزامات رسالت روحانیت هم پرداخت و گفت: دین شناسی، درک درست از زمان، خطر، فرصت، تهدید و بهره مندی از روش‌ها و مهارت‌های لازم از الزامات رسالت روحانیت است.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی در ادامه با بیان اینکه روحانیت برای دفاع در برابر دشمن باید تشخیص بدهد که دشمن چهره معاویه‌ای دارد یا چهره یزیدی، یا قصد پیاده کردن برنامه مامون را دارد یا هارون و یا اینکه صحنه جهاد اصغر است یا جهاد کبیر، تصریح کرد: زمان شناسی یکی از برجسته‌ترین مصادیق بصیرت است تا انسان بازی نخورد و به عملیات فریب و فرعی مشغول نشود و میدان عملیات را بشناسد.

نماینده، ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه روحانیت برای اینکه از اسلام دفاع کند باید خطر شناس باشد، اضافه کرد: به گفته حاج قاسم، ایران حرم است. اگرچراغ انقلاب خاموش شود، چراغ اسلام در جهان خاموش می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با اشاره به اینکه انقلاب تولد جدید اسلام و زمینه ساز تمدن ظهور است، خاطرنشان کرد: بزرگترین خطری که همه انقلاب‌ها را تهدید کرده است خطر بازگشت به گذشته است. خطر رجعت حتی در دوران پیامبر (ص) هم اتفاق افتاد. نهضت بی نظیر هدایت گر احیاگر پیامبر (ص) بعد از رحلت، دچار رجعت شد و کار به جایی رسید که مسلمانان به جان حقیقت دین افتادند و یازده امام به شهادت رسیدند.

نماینده، ولی فقیه در سپاه در ادامه به استقامت برای اصول تاکید کرد و گفت: در قرآن آمده است برای اینکه انقلاب گرفتار تزلزل نشودهم به ما و هم به امت دستور استقامت می‌دهد؛ لذا قران نتیجه استقامت را می‌گوید که نگران آینده نباشید و نترسید چرا که با استقامت آینده تامین می‌شود.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی قران به استقامت فکری امت هم تاکید می‌کند لذا باید استقامت در اندیشه داشت تا جامعه دچار رجعت و تردید نشود.

وی افزود: دشمن به دنبال ایجاد تردید و رجعت فکری است که رهبر معظم انقلاب هم به خطر ارتجاع روشنفکری و برگشت به قبل از انقلاب اشاره کرده است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه در ادامه به اذعان دشمنان که توانستند پس از رحلت پیامبر (ص) اسلام را از جهاد و مبارزه باز بدارند، گفت: دشمن معترف شده است که بعد از رحلت امام (ره) نتوانستند انقلاب را از راهش باز بدارند چرا که یک نفر ازجنس امام، سکان انقلاب را بدست گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با تاکید بر اینکه دشمن در رجعت و بازگشت مردم از انقلاب؛ توفیقی نداشته است، گفت: مردم در پیوند با ولایت و ماندگاری انقلاب به حفظ اصول موفق بودند، اما در مدیریت کشور دچار رجعت شدیم.

نماینده، ولی فقیه در سپاه ادامه داد: گفتمانی در اوایل انقلاب شروع شد که مدیریت اجرایی کشور را تحت تاثیر خود قرار داد و آن هم مدیریت جهانی بود. اقتصاد و مدیریت سیاسی، غربی شده و اسلامی نبود؛ از همین رو یکی ازمشکلاتی که گرفتارش شدیم تغییر محاسبات و تحلیل نخگبان اجرایی کشور است که در برخی موارد دین محورانه نبوده است.
 
انتخاب درست منشاء یک تحول اساسی در قوه مجریه است / مردم دولتی از جنس حاج قاسم‌ می‌خواهند
حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی بیان کرد: دشمن در کشور به ایجاد تقابل‌های دوگانه دروغین علم یا ایمان، خدا یا مردم، تعقل یا تعبد، توسعه یا استقلال پرداخت و متاسفانه بخشی از نخبگان و بخشی از مدیران کشوری دچار رجعت شدند که ۸ سال رهبرمعظم انقلاب از اقتصاد مقاومتی میگوید، اما مدیران حرف از مذاکره میزنند.

نماینده، ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه ما با دو رجعت مواجه هستیم، توضیح داد: اول رجعت خفیف یعنی تغییر مطالبات مردم. دشمن با این نگاه که اگر مردم در فشار معیشتی باشند دیگر به دنبال ارزش‌های معنوی نمی‌روند سعی در تغییر نوع و سطح مطالبات مردم کرد، دومین رجعت، رجعت مدیران اجرایی است که تا حدودی دشمن به هدف خود در این بخش رسید، اما در رجعتِ مردم، تیرشان به سنگ خورد و به نیت شومشان دست پیدا نکردند.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی راه حل مقابله با رجعت، روی کار آمدن یک دولت انقلابی است که باعث می‌شود رجعت از بین برود و استقامت باز می‌گردد.

نماینده، ولی فقیه در سپاه به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: تحول در قوه مجریه باعث از بین رفتن رجعت می‌شود؛ لذا باید در سیاست اجرایی یک تحول ایجاد شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با تاکید بر اینکه این انقلاب در حال پس زدن و از بین بردن استکبار جهانی است، گفت: انتخابات ۱۴۰۰ باید منشاء و سرآغاز یک تحول اساسی در قوه مجریه شود چرا که عامل رهایی انقلاب از رجعت است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه در ادامه اضافه کرد: روحانیت وظیفه دارد هم بصیرت افزایی به مردم بدهد و هم خودش الزامات روحانیت را نه در زمان انتخابات بلکه در همه زمان‌ها، داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با تاکید بر اینکه انتخابات باعث امنیت ملی، اقتدار جهانی می‌شود، بیان کرد: تفاوت دموکراسی غربی با مردم سالاری دینی این است که دموکراسی غربی نشات گرفته از سرمایه داری است، اما در مردم سالاری دینی حرف از بصیرت مردم است لذا به حضور حداکثری و شاخصه‌های فرد اصلح، باید توجه کرد.

نماینده، ولی فقیه در سپاه به شاخص‌های دولت جوان انقلابی اشاره کرد و گفت: دولت باید تحول افرین باشد لذا هم تحول را بداند وبلد باشد و هم تحول را بخواهد و بتواند اجرا کند.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین صادقی دومین شاخصه دولت جوان انقلابی، ایستادن مقابل فساد و تبعیض و بی عدالتی است. مردم از نظام و دین دلسرد نشدند بلکه از عملکرد بد مسئولان دلسرد شدند.

نماینده، ولی فقیه در سپاه در پایان تصریح کرد: دولت باید در امتداد ولایت باشد چرا که هرکجا به نسخه رهبری عمل کردیم، موفق بودیم؛ لذا ما دولتی از جنس حاج قاسم می‌خواهیم که نسبتش با ولایت تعبدی باشد.

انتهای پیام/
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar