سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۹۹۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰- ۵۱: ۰۹
شاهرود_طبق اعلام لیست دانشگاه‌های برتر آسیا توسط سیستم رتبه بندی تایمز به عنوان معتبرترین سیستم رتبه بندی، دانشگاه صنعتی شاهرود با پنجاه پله صعود نسبت به سال قبل در رتبه ۳۰۰-۲۵۱ دانشگاه‌های آسیا قرار گرفت.
صعود پنجاه پله‌ای دانشگاه صنعتی شاهرود در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۱به گزارش خبرگزاری بسیج، طبق اعلام لیست دانشگاه‌های برتر آسیا توسط سیستم رتبه بندی تایمز به عنوان معتبرترین سیستم رتبه بندی، دانشگاه صنعتی شاهرود در سال ۲۰۲۱ با پنجاه پله صعود نسبت به سال قبل در رتبه ۳۰۰-۲۵۱ دانشگاه‌های آسیا قرار گرفته است.
رتبه بندی آسیایی تایمز در سال ۲۰۲۱، تعداد ۵۵۱ دانشگاه را از ۳۰ کشور در بردارد. همچنین تعداد دانشگاه‌های حاضر در رتبه بندی از ۴۸۹ دانشگاه در سال ۲۰۲۰ به ۵۵۱ دانشگاه در سال ۲۰۲۱ رسیده است. در این رتبه بندی دانشگاه‌های سینگ هوا (Tsinghua University) و دانشگاه پکن (Peking University) از کشور چین همچون سال گذشته رتبه‌های اول و دوم را در بین دانشگاه‌های آسیایی به خود اختصاص داده اند و برای دومین سال متوالی دو دانشگاه از چین در صدر جدول این رتبه بندی دیده می‌شود و برای بار دوم مانند سال گذشته دانشگاه‌های NUS (National University of Singapore) سنگاپور و UHK (University of Hong Kong) از هنگ کنگ به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را دارند.
روش شناسی رتبه بندی تایمز
روش شناسی این رتبه بندی همانند روش شناسی رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها است، که براساس ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار آموزش (۲۵)، پژوهش (۳۰)، استنادات و ارجاعات (۳۰)، درآمد‌های حاصل از قرارداد‌های پژوهشی و ارتباط با صنعت (۷.۵) و وجهه بین المللی (۷.۵) اجراء می‌شود. با این حال در رتبه بندی دانشگاه‌های آسیایی پس از محاسبه امتیازات بر اساس شاخص ها، نتایج کسب شده را بر اساس دانشگاه‌های موجود در این رتبه بندی مجدد تنظیم می‌کند.
لازم به ذکر است؛ گروه همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی شاهرود هر ساله اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری و دانشگاه را در این رتبه بندی ثبت نام می‌نماید.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar