سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۵۰۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰- ۴۸: ۱۸
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: رأی، نظم‌آفرین بوده و رأی‌گیری یک پیش‌بینی در قانون برای تحقق خواست و حق عموم مردم است.
نظم‌آفرینی نتیجه انتخابات و نظام رأی‌گیری است

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر،  اسماعیل عبداللهی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و بوشهر در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: رأی، نظم‌آفرین بوده و رأی‌گیری یک پیش‌بینی در قانون برای تحقق خواست و حق عموم مردم است؛ اما نباید فراموش کرد که تلاش و نظارت مردم برای اصلاح در حد یک رأی‌دادن بوده و وظیفه اصلی بر عهده دستگاه‌های نظارتی کشور است.

وی با تأکید بر اینکه در انتخابات نباید به دنبال منافع شخصی و خصوصی بود، افزود: حق رأی، حق برای مشارکت در سرنوشت خود، عامه مردم و آحاد جامعه است. رأی‌گیری و مراجعه به آرای مردم اصل اساسی در قانون کشور بوده و انتظار می‌رود آحاد مردم به وظیفه خود اهتمام و التزام داشته باشند.

نظم‌آفرینی نتیجه انتخابات و نظام رأی‌گیری است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر توضیح داد: پس از رأی‌گیری و اعلام نتایج نیز وظایفی وجود دارد که باید به آنها پایبند بود. احترام به منافع ملی به جای منافع شخصی واجب شرعی است که استثناء نیز ندارد. همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب نیز با جایگاه رفیع خود، بارها بیان کردند بنده نیز به فردی که با رأی مردم انتخاب شود، التزام دارم و آن را تنفیذ می‌کنم، از این‌رو این سیره و رفتار باید الگوی همگان باشد.

عبداللهی با تأکید بر اینکه رأی مردم قائل احترام و شایسته صیانت است، عنوان کرد: نباید مردم را مقابل دولت‌ها قرار داد. قطعاً انتخاب مردم اشتباه نبوده؛ بلکه در برخی موارد انتخاب شونده‌ها از مسیر خارج شده و راه انقلاب و سعادت نظام را گم کرده‌اند. باید به جای تخریب، دلایل موفق نبودن دولت‌ها را تشریح و راهکارهایی برای حل آن ارائه داد. صرف‌نظر از جهت‌گیری سیاسی که داریم، نباید اصل انتخابات را زیر سؤال برد؛ بلکه باید با تحلیل‌های منطقی، زمینه حضور حداکثری و انتخاب اصلح را فراهم کرد. این وظیفه در دانشگاه بر عهده بنیادهای فرهنگی مانند کانون‌ها، تشکل‌ها، بسیج اساتید و دانشجویی، کرسی‌های آزاداندیشی خواهد بود.

وی با یادآوری اینکه یکی از راهبردهای سال ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، ارتقای سطح تعاملات بیرونی است، اضافه کرد: با سوق دادن مردم به سوی توجه به منافع ملی، ماهیت، صحت و نیازسنجی برنامه‌های نامزدها بیشتر مشخص می‌شود.

نظم‌آفرینی نتیجه انتخابات و نظام رأی‌گیری است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بی‌سازمانی اجتماعی که برگرفته از عملکرد ناصحیح و غلط ساختارهاست و انحرافات اجتماعی را از معضلات کنونی جامعه برشمرد و ادامه داد: این دو مورد مانند علت و معلول هستند. بی‌سازمانی اجتماعی از یک‌سو در اثر خروج از ریل قانون موجب بی‌نظمی خواهد شد و از سوی دیگر ناشی از نظارت نداشتن درونی و بیرونی است که در هر صورت سبب بروز انحرافات از قبیل تبعیض و فساد می‌شود. دلیل گرفتاری‌ها عوامل فرازمینی و فراانسانی نیست، مشکلات زاییده نقص‌ها، نقض‌ها و اشتباهات بوده و نظام طبیعت بر پایه علت و معلول و شاکله علمی قوی بنا شده که به همین علت باید به نظام علّتی و معلولی باور داشت.

عبداللهی تأکید کرد: برای رفع هر مشکل باید وجود آن را پذیرفت. این اصل در هر نهاد و سازمان است. باید به جای دامن‌زدن به حاشیه‌ها و نگاه سطحی و ساده‌انگاری و توجه به امور سمبلیک، مسئولیت مشکلات را پذیرفت و وظایف خود را انجام داد.

ثبت 25 طرح فرهنگی مختلف در استان بوشهر

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های این معاونت گفت: رویداد ملی صنایع خلاق فعالیت جدیدی است که از سوی معاونت فرهنگی دانشجویی سازمان مرکزی در حال اجر بوده و این طرح با استقبال خوبی در استان بوشهر همراه شده است.

نظم‌آفرینی نتیجه انتخابات و نظام رأی‌گیری است

باقر گرگین ادامه داد: تاکنون ۲۵ طرح فرهنگی در زمینه‌های مختلف مانند چاپ، اختراع و فعالیت فرهنگی در استان بوشهر به ثبت رسیده است. بسیاری از برنامه‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در راستای تأکید سازمان مرکزی و راهبردهای استانی با تعامل و همکاری نهادهای بیرونی انجام شده و با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های برون دانشگاهی با جلب مشارکت حداکثری دانشجویان از بسترهایی مانند بسیج دانشجویی، هیئت‌های مذهبی، کانون‌ها و تشکل‌ها و تزریق انرژی و شور جوانی به برنامه‌ها، فعالیت‌های پویایی در حال انجام است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری آنا 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar