سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۵۳۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۰- ۴۱: ۱۱
معاون توسعه سازمان مدیریت برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:
تبریز- معاون توسعه و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی، گفت: با پیاده‌سازی زیرساخت داده مکانی (SDI) تحولی بنیادین در نظام برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری استان و کشور رخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، پرویز محمدزاده در جلسه شورای راهبری (SDI) استان اظهار کرد: تولید و انتشار داده در مقطع کنونی بسیار مهم بوده و دارای جنبه های مختلف فنی، اجرایی، اداری، امنیتی و سیاسی است که بایستی ملاحظات، هماهنگی ها و تعاملات لازم بین تمام این جنبه ها برقرار باشد تا در تدوین، اجرا و استقرار این سامانه موفقیت های چشمگیر حاصل شود.
وی افزود: در سیستم SDI داده های متعددی که توسط دستگاه های مختلف تولید می شود، به صورت استاندارد جمع آوری و در واقع موجب تسهیل ارتباطات در شبکه می شود.
محمدزاده تاکید کرد: مسوولیت پذیری و اعتبار داده ها و اطلاعات در SDI بسیار مورد توجه بوده و هر دستگاهی که اطلاعاتی وارد می کند، مسوولیت این اطلاعات را خود عهده دار بوده و پاسخگوی بروزسانی، صحت و سقم آن خواهد بود؛ در عین حال حق مالکیت داده ها در اختیار تولیدکننده آن بوده که می تواند نحوه دسترسی به آن را مشخص کند.
معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی ابراز داشت: این سطح از ارائه اطلاعات مکانی و توصیفی و ترکیب آنها برای اولین بار است که در کشور از طریق سامانه SDI آذربایجان شرقی امکان پذیر می‌شود.
وی بر لزوم شتاب‌دهی به جریان بارگذاری اطلاعات، برقراری اتصالات و رسیدن به خروجی های مورد انتظار در سیستم SDI تاکید کرد و گفت: دستگاه ها زحمات زیادی را در پنج سال گذشته برای به سامان رسیدن این سیستم متحمل شده اند و امیدواریم این جریان در دولت بعدی نیز تداوم یابد.
در این جلسه مواردی مثل توضیح لایه های مکانی و دسترسی به سیستم، ژئوپرتال و لایه های اطلاعاتی، کاتالوگ سرویس و نحوه انتشار لایه های اطلاعاتی در SDI مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar