تبریز- نمانیده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت : محلات، مساجد و عمومی باید رنگ و بوی عید به خود بگیرد و در شأن این عید آذین بندی و جشن های عید غدیر باشکوه برگزار شود.
کد خبر: ۹۳۵۹۰۵۳
|
۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱

 به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام آل‌هاشم در جلسه هماهنگی برنامه های دهه امامت و ولایت با بیان اینکه پیشوند غدیر رسالت و پسوند آن ولایت و امامت است گفت : رخداد غدیر در ۱۸ ذالحجه سال۱۰ قمری، تنها یک حادثه تاریخی نیست؛ غدیر تنها یک سرزمین نیست بلکه غدیر یک تفکر است، نشانه‌ای برای تدوام خط نبوت است.
وی هدف غدیر را برپایی حکومت عدل الهی دانست و افزود : غدیر یک چشمه است که تا پایان هستی جوشان خواهد بود، روز اکمال دین و اتمام نعمت است و موجب خوشنودی خداوند متعال است، غدیر نه تنها تاریخ نه جغرافیا و نه روایت بلکه ولایت است.
حجت ااسلام آل هاشم عید غدیر عید ولایت توصیف و بیان کرد: این عید، عید سیاست و دخالت مردم در امر حکومت و عید مظلومان، مستضعفان و الگوی حکومت اسلامی برای سایر کشورهای اسلامی است.
امام جمعه تبریز یادآور شد: ولایتمداری درس جاودانه غدیر است، از این جهت این عید را هر چقدر زنده نگه داریم در واقع اسلام را زنده نگه داشته ایم.
حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر برگزاری جشن‌های بزرگ و باشکوه در این عید گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و انجام سایر نکات بهداشتی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ شده است.
امام جمعه تبریز با تاکید بر شناخت بیشتر جوانان نسبت به معارف واقعه غدیر گفت: واقعه غدیر نقش بسیار سرنوشت ساز در تعیین مسیر آینده اسلام داشت و این واقعه مهم ترین ماموریت دوران رسالت پیامبر اکرم(ص) بود که به جا آورد، ماموریتی که انجام آن به منزله پیام رسالت بود.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه مسئله غدیر بسیار مهم است گفت : تعیین جانشینی پیامبر و اعلام رسمی امام حضرت علی علیه السلام نقشه های منافقین را در آن زمان خنثی کرد.
وی گفت : باید در این ایام به احسان و انفاق توجه ویژه از سوی مؤمنان و پیروان حضرت علی(ع) وجود داشته باشد و با نیت های خیر از نیازمندان دست‌گیری داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان با تقدیر از همراهی هیات های عزاداری حسینی برگزار مراسم های باشکوه مذهبی گفت: هیئات عزاداری توجه کنند تا روز مباهله به هیچ وجه عزاداری محرم برگزار نشود همانطورکه در طول چند سال گذشته هم چنین بوده است.


ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار