خبرهای داغ:
کشاورز از برگزاری مسابقه کتابخوانی«آداب و اعمال عید غدیر» همزمان با ایام عید سعید غدیر خبر داد.
کد خبر: ۹۳۵۹۹۲۱
|
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴

سرهنگ پاسدار محمد کشاورز «مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، با اعلام این خبر اظهار کرد: تکلیف امت اسلامی در زمینه‌ی هدایت و حکومت، در حادثه‌ی غدیر معیّن شده است و در حقیقت این حادثه نشانه‌ی عظمت و جامعیت اسلام است .
کشاورز با اشاره به آیه‌ مبارکه‌ سوره‌ مائده که می فرماید: «الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی» تصریح کرد: غدیر روزیست که دشمنان را مایوس و دوستان را شاد می کند چرا که تکلیف قضیه‌ی رهبری جامعه‌ی اسلامی و نظام حکومت و امامت در جامعه‌ی اسلامی در این روز روشن شده است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر و با هدف تبیین و تبلیغ سبک زندگی علوی و نشر معارف امیرالمؤمنین(ع)، مسابقه «آداب و اعمال عید غدیر» ویژه اصحاب رسانه استان برگزار می شود.

وی اذعان کرد: بر این اساس کتابی با عنوان «آداب و اعمال عید غدیر» برای این مسابقه در نظر گرفته شده که نسخه PDF آن در سایت سازمان بسیج رسانه استان قزوین به آدرس(http://basijmedia.ir/) و همچنین شبکه های اجتماعی بارگزاری شده است.

محمد کشاورز در پایان ضمن دعوت اصحاب رسانه به شرکت در این مسابقه گفت: علاقمندان می‌توانند تا ۷ مردادماه سال‌جاری مشخصات خود و شماره گزینه‌های صحیح را به صورت یک عدد ۵ رقمی از چپ به راست به شماره واتساپ ۰۹۱۰۰۹۱۳۹۵۰ ارسال نمایند. لازم به ذکر است به برگزیدگان به قید قرعه جوایزی اهداء خواهد شد.

سوالات مسابقه عید غدیر
الف) طبق حدیث امام صادق (ع) نام عید غدیر در آسمان چیست؟
۱-جمع مشهود      2- عهد معهود    3-روز پیمان گرفته شده     4- عید خدا

ب) «الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امبرالمومنین والائمه سلام الله علیهم » این عبارت توسط کدام امام بیان شده است؟
۱-امام رضا(ع)     2-امام سجاد(ع)     3- امام جواد(ع)        4- امام زمان(عج)

ج) کدامیک جزء اعمال و وظایف عید غدیر نیست؟
۱-پوشیدن لباس نو و عطر خوش   2-صله رحم و دیدار با مومنان   3- روزه و صلوات    4-جدیت با خانواده

د) یوم التودد به چه معناست؟
۱- روزعبادت     2- روز جشن و شادی   3- روز مهر ورزیدن    4- روز افتخار ورزیدن

ک) وقت دعای مستجاب در غدیر چه موقع است؟
۱-بعد از نماز صبح     2- هنگام دیدار با سادات     3- نیم ساعت قبل از اذان ظهر و بعد از نماز غدیر    4-هنگام نماز شب

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات