مدیر شبکه بهداشت شهرستان قدس، پس از سالها دیده نشدن در انظار رسانه ها، در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان حاضر شد و گفت: شهر در وضعیت قرمز قرار دارد و فوتی ها نیز نسبت به 10روز گذشته سیر صعودی داشته است.
کد خبر: ۹۳۶۰۴۶۰
|
۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از غرب استان تهران: با شیوع موج پنجم کرونا در کشور، شهرستان‌های غرب استان تهران در نبود مدیریت درست و نظارت‌های دقیق، بیشترین آمار را از لحاظ مرگ و میر  در مقایسه با دیگر شهرستان‌های این استان در خود ثبت کردند.

به طور مثال شهرستان رباط کریم در هفته‌ای که گذشت، شاهد افزایش ۲۶ درصدی موارد بستری‌ها بود و بنابر اظهارات فرماندار این شهرستان، در کمتر از ۶ روز ۱۳ نفر فوتی، ۱۳۳ نفر بستری و بیش از ۶۸۲ نفر تست کوویدشان مثبت شده است.

حالا پس از رباط کریم "شهرقدس" نیز در موقعیت هشدار قرار گرفته و به گفته مدیر شبکه بهداشت شهرستان قدس، با وجود واکسینه شدن بیش از 22 هزار نفر، همچنان این شهر در وضعیت قرمز  قرار دارد و فوتی‌های ناشی از کرونا روز به روز بیشتر می‌شوند.

حسین میر شریفی که باشیوع ویروس کرونا بیش از دوسال است در رسانه‌ای مصاحبه و یا اظهار نظر نکرده و همچنین در طی این مدت نیز، اخبار حوزه بهداشت اداره را توسط مدیر روابط عمومی خود به فرمانداری می‌رساند، بلاخره روز گذشته در جلسه اجباری ستاد مقابله با کرونای شهرستان قدس حضور یافت و  گزارشی از آخرین روند واکسیناسیون و وضعیت پیچیده این شهرستان را در حضور "لیلا واثقی " ارائه داد.

او در این‌جلسه گفت: تا کنون بیش از ۱۶ هزار نفر دُز اول و ۶ هزار نفر هم دُز دوم واکسن کرونا را در یافت کرده اند.

در حالی که موارد روزانه مرگ ناشی از کرونا در شهرقدس استان تهران  نسبت به ده روز گذشته ۱۴ درصد رشد داشته، این مقام پزشکی در شهرستان مدعی آن شد که  هدف ما به زودی، واکسینه کردن ۷۰ درصد جمعیت شهر است.

میرشریفی همچنین در این نشست، از بستری ۶۵ درصدی بیماران کوویدی خبر داد و اضافه کرد؛ با افزایش ۱۹ درصدی تست PCR، شهرستان قدس وضعیت قرمز به خود گرفته و از این رو درصد فوتی‌ها هم سیر صعودی به خود گرفته است.


پس از آمارهای اعلام‌شده توسط مدیر بهداشت شهرقدس، اعضای حاضر در جلسه تصمیم گرفتند برای جلوگیری از ادامه این وضعیت، طرح کنترل و نظارت‌های بهداشتی برخی اصناف و امکان ورزشی، که غیر قانونی فعالیت می‌کنند را تشدید کنند.

انتهای پیام//
ارسال نظرات