سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۶۰۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰- ۳۹: ۰۹
قالیباف:
رئیس مجلس گفت: باید با همان الگویی که حاج قاسم تولید قدرت کرد یعنی سپردن کار‌ها به مردم، در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی نیز در منطقه مقابل دشمن بایستیم و تولید قدرت کنیم و برای کشور منافع اقتصادی کسب کنیم.
به گزارش خبرگزاری بسیج، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه برنامه‌هایش در سوریه با اعضای سفارت جمهوری اسلامی در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با بیان اینکه حین عبور از سالن‌ها و اتاق‌های سفارت، خاطرات ۳ دهه از حضور تعداد زیادی از مجاهدان و رزمندگان برای من زنده شد گفت: ما وارث مجاهدت‌های عظیم و با اخلاصی در مجموعه جمهوری اسلامی و توسط افراد مختلف هستیم که شرایط امروز و قدرت امروز نظام را در حوزه امنیتی و نظامی رقم زده است.

رئیس مجلس با تاکید بر این که آنچه در این ۳ دهه گذشته در منطقه رخ داده نشان دهنده آن است که سنت‌های الهی پابرجا هستند و اگر ما به آن باور داشته باشیم و با خدا بمانیم، خداوند در لحظه‌ای که همه امید‌ها کم شده و شکست نزدیک است پیروزی را رقم می‌زند، درست مانند آنچه در سوریه رقم خورد.

قالیباف افزود: شرایط کشور به نحوی است که برای تحولات آینده و حل مشکلات و معضلاتی که مردم با آن مواجه هستند، به تدبیر، تلاش و عقلانیت انقلابی و نیز حرکت مبتنی بر نتیجه محوری نیاز داریم.

رئیس مجلس با اشاره به قدرت موثر نظامی و امنیتی و نفوذ پرقدرت کشورمان در شعاع ۲ هزار کیلومتری از مرز‌های ایران تاکید کرد: این قدرت نظامی و امنیتی که حاصل رشادت‌ها و مجاهدت‌های انسان‌های شایسته است ۲ هزار کیلومتر دورتر از مرز‌ها گفتمان، اسلام و انقلاب اسلامی را جلو برده است، اما متاسفانه در همین شرایط شاهد هستیم که در حوزه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی حتی به اندازه یک خمپاره ۶۰ اثر نداریم.

وی در تحلیلی درباره تحولات نظامی، امنیتی، سیاسی و اجتماعی در منطقه غرب آسیا تصریح کرد: این تحولات به خوبی نشان می‌دهد که رویه جنگ‌ها به سمت جنگ‌هایی با هزینه کمتر، اما اثرگذاری بیشتر تغییر کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: براساس این تحولات می‌توان گفت که تراز جنگ‌ها تغییر کرده و به جنگ‌های نامتقارن در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده و این تراز و عرصه، میدان و فرصت اثرگذاری ما به عنوان گفتمان انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: امروز عرصه رویارویی دشمن، عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی است و لذا ضرورت دارد اکنون که قدرت نظامی را اینجا به دشمن تحمیل کرده ایم، همین جا برای استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی بی نظیری که وجود دارد نیز برنامه‌ریزی جدی انجام شود و با دخالت دادن مردم و سپردن کار به بخش خصوصی برای تولید ثروت و ایجاد قدرت اقتصادی و نیز ارتباط گرفتن با مردم و ایجاد قدرت اجتماعی و فرهنگی اقدامات اساسی مانند آنچه در حوزه نظامی و امنیتی انجام شد، صورت گیرد.

رئیس مجلس در همین زمینه با اشاره به رشادت‌های سردار سلیمانی در منطقه و تولید قدرت برای ایران گفت: هنر حاج قاسم این بود که با مردم ارتباط می‌گرفت، بین مردم بود و مردم را از قشر‌های مختلف گرد گفتمان مقاومت جمع می‌کرد و این همان استراتژی و الگوی امام خمینی (ره) بود؛ همین الگو اکنون باید در تراز جدید جنگ‌ها که اقتصادی و اجتماعی است به کار گرفته شود تا بتوانیم همپای قدرت نظامی و امنیتی، قدرت اقتصادی و اجتماعی نیز ایجاد و در عرصه‌های جدید با دشمن مقابله کنیم.

قالیباف با بیان این که برای رسیدن به این هدف نباید فراموش کنیم که در حوزه اجتماعی و فرهنگی با انسان‌ها سروکار داریم نه با پول گفت: در این بخش‌ها حتی اگر اقتصاد را سروسامان می‌دهیم و از مسائل اقتصادی حرف می‌زنیم یادمان باشد که باید خروجی آن این باشد که مطابق گفتمان متعالی اسلام، انسان‌ها ساخته شوند.

وی در پایان سخنان خود نیز تاکید کرد: آنچه باید به آن توجه کنیم این است که تولید ثروت، قدرت، معرفت و منزلت باید با هم اتفاق بیفتد و نباید به نحوی امور جلو برود که به ثروت یا قدرت توجه شود، اما به معرفت و منزلت انسان‌ها بی توجه باشیم.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar