سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۶۱۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰- ۲۷: ۱۷
خطیب جمعه قزوین؛
امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: مذاکره‌کنندگان هشت سال پیشرفت کشور را کُند کردند.

به گزارش خبرنگار بسیج قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار می شود، اظهار کرد: در باب عید غدیر و دهه ولایت و امامت از همه هم استانی های عزیزمان تشکر می کنیم بخاطر اینکه با رعایت پروتکل ها، جشن های مربوط به این ایام را به جای آوردند و الحمدالله با این محدودیت ها اتفاقات خوبی افتاد.

 

وی افزود: غیر از جشن ها مردم استان و شهر به سیره امیرالمؤمنین(ع) در رسیدگی به مستمندان تمسک کردند و اطعامی که امسال در استان و شهر اتفاق افتاد، خیلی جدی تر از سال گذشته بود و این مهم نشان دهده آن است که مردم خودشان را بیش از گذشته پای کار منویات امیرالمؤمنین(ع) آورده اند.

 

حدیثی از امام کاظم(ع)

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تبریک ولادت امام موسی کاظم(ع) خاطرنشان کرد: حضرت در حدیثی فرموده اند علم و دانایی انسان در چهار بخش قرار می گیرد، اول اینکه به آفریدگار معرفت پیدا کنیم و خداوند را در دل درک کنیم و تفکر و ذکر انسان را به این مرحله می رساند.

 

امام جمعه قزوین در ادامه اضافه کرد: دوم اینکه مومن باید بشناسد و بفهمد خدای متعال چه نوع نعمت ها و چقدر نعمت را به بشر ارزانی داده است، خداوند فرموده اگر همه مردم جمع شوند تا نعمت های الهی را بشمارند، از این کار ناتوان هستند و این مهم نشان دهنده وسعت نعمت های الهی است و اگر قدر نعمت های الهی را بدانیم، خداوند نعمت هایش را افزایش می دهد.

 

نعمت‌های الهی با ولایت معنا پیدا می‌کند

وی ادامه داد: خداوند نعمت ها را طبقه بندی کرده و نشان داده است که نعمت ولایت اساس همه نعمت ها است و اگر نعمت ولایت را برداریم، نعمت های دیگر گرفتاری می شوند. نماز و روزه هم ارزش پیدا نمی کنند و همه نعمت های الهی با ولایت معنا پیدا می کند.

 

آیت الله عابدینی عنوان کرد: سومین نکته حدیث امام کاظم(ع) این است که یک مومن باید بداند که خداوند چرا او را آفریده است، خدای متعال فقط برای خوردن و آشامیدن و خوابیدن انسان را خلق نکرده و یک مقصد اساسی و محوری مطرح شده و تاکید شده خداوند ما را برای عبادت و یقینِ نسبت به خدا، قرآن و انبیاء الهی خلق کرده است و باید تلاش کنیم تا به یقین در این عرصه ها دست یابیم.

 

خطیب نماز جمعه قزوین افزود: چهارمین نکته از حدیث امام موسی کاظم(ع) این است که عمری از ما گذشته است و ممکن است ظلمی نسبت به کسی روا داشته باشیم، لقمه حرامی خورده باشیم، عبادتی انجام نداده ایم و پدر و مادر از ما رنجیده اند و حضرت تاکید می کند که باید بفهمیم که چگونه خود را از خطر و بدی گناهان نجات بدهیم و اهل توبه بشویم و اهل استغفار باشیم.

 

ماجرای مباهله‌ی پیامبر(ص) با مسیحیان

وی با اشاره به روز مباهله اظهار کرد: آیه 61 سوره آل عمران این حقیقت نورانی را بیان کرده است؛ اینکه مسیحیانی از یمن خدمت رسول خدا(ص) آمدند در خصوص صداقت ادعای پیغمبری حضرت تحقیق کنند و وقتی صحبت کردند مجلس تمام نشد و قرار گذاشتند که فردا به مباهله برخیزند، یعنی به خدا بگویند ما هر چه شنیدیم نتیجه نشد و آن کسی که ناحق است و اصرار بر ناحقی خودش دارد، بلایی نازل کن که ناحق از میان برود و این مباهله را امروز هم در مقابل دشمنان می توانیم استفاده کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: جاهلیت مدرنِ امروز هنوز به بلوغ مباهله نرسیده است و آنقدر فهم پیدا نکرده است که مانند مسیحیان یمنی بفهمند که مباهله چیست. آن مسیحیان رفتند استراحت کنند تا فردا و گفتند اگر پیغمبر(ص) به تنهایی آمد ما نیز حاضر می شویم و او را محکوم می کنیم.

 

فعالیت های شیخ فضل الله نوری ریشه انقلاب و اعتبار مملکت است

امام جمعه قزوین ادامه داد: فردا آن روز رسول خدا(ص) به همراه صدیقه کبری(س) و امیرالمؤمنین(ع)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) با شکوه و عظمتی برای مباهله حاضر شدند و آنها وقتی این صحنه را دیدند به این نتیجه رسیدند که رسول خدا(ص) حقیقت می گوید و آیه ای نازل شد که علی(ع) جان پیامبر(ص) است، فاطمه زهرا(س)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) همه چیز پیامبر(ص) هستند.

 

وی با اشاره به سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری بیان کرد: شیخ فضل الله نوری، انسانی مظلوم، زاهد و شجاع بود که در مقابل نقشه و نیرنگ انگلیس در دفاع از دین ایستاد و اینها ریشه های اعتبار مملکت و انقلاب اسلامی هستند و امام خمینی(ره) بارها از ایشان تجلیل می کند و تاکید می کند شیخ فضل الله تمام تلاشش بر این بود که قانون ما اسلامی باشد و به همین خاطر انگلیسی ها زمینه ای را فراهم کردند که این مرد بزرگ جلوی چشم مسلمانان اعدام شود و معلوم می شود اگر اشرار با موضوعی مخالفت کردند، نشان دهنده درست بودن آن است.

 

آیت الله عابدینی با اشاره به سالگرد عملیات والفجر و عملیات بسیار مهم مرساد عنوان کرد: در این عملیات منافقان برای همیشه به نابودی کشیده شدند و برای شهدای این دو عملیات، علو درجات را مسالت داریم و به رزمندگان این عملیات ها که برخی ها در این جمع حضور دارند، خدا قوت می گوییم.

 

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به سالروز برگزاری اولین نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: اولین نماز جمعه تهران به امامت مرحوم آیت الله طالقانی را گرامی می داریم و خدا را شاکریم که نماز جمعه که سفارش جدی دین است، با شور و نشاط مردم در کشور پا گرفت.

 

ساده لوحی است که داعشی‌ها را غیر آمریکایی‌ها بدانیم

وی اظهار کرد: در روزهای گذشته مشخص شد آمریکایی ها با هواپیما و یا هلیکوپتر نیروهای داعشی را پیاده کردند، آنها در حمایت از نیروهای داعشی در سوریه و عراق چه استفاده ای بردند؟ ما واهمه ای از اینکه آمریکایی ها داعشی ها را وارد عراق کنند نداریم چرا که عراق محکم تر از آن است که از این اتفاقات تاثیر بپذیرد اما تعجب از آن کسانی است که داعشی ها را غیر آمریکایی ها می دانند و بدتر از آن کسانی هستند که خیال می کنند آمریکایی ها آمده اند تا با داعش بجنگند و این ساده لوحی و نفهمیدن صورت مساله است.

 

مذاکره‌کنندگان هشت سال سرعت پیشرفت کشور را کُند کردند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه آنها که بحث خوش بینی نسبت به مذاکرات را داشتند، به همین مریضی دچار بودند، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب، امام‌المسلمین با آن بصیرت و بینایی از اول فرمودند هیچ اعتقاد و اعتمادی به این مذاکرات ندارم، اما آنها حرف رهبری را نفهمیدند و اصرار داشتند مذاکرات ادامه پیدا کند و چه جوابی برای این مردم دارند که هشت سال پیشرفت کشور را کند کردند.

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: آنها چه پاسخی دارند که هشت سال تلاش کردند اجانب را بر ما مسلط کنند، البته تیرشان به سنگ خورد و رسوای عالم شدند و به این هدفشان هم نرسیدند. بسیار متاسف هستیم برای رییس جمهور سابق که بعد از هشت سال رهبر فرزانه انقلاب وقتی خواستند خلاصه اقداماتشان را بگویند، فرمودند شما عبرت شدید برای اینکه مردم ببینند به آمریکا و غرب نمی توان اعتماد کرد.

 

اگر همه آرزوهای رییس‌جمهور محقق می‌شد، امروز نان هم برای خوردن نداشتیم.

وی افزود: این هشت سال اگر مسئولان به جوانان مومن، انقلابی و دانشمند تکیه می کردند، اگر از امکانات داخلی استفاده می کردند، به مردم احترام می گذاشتند و می فهمیدند در گدایی از غرب جز ننگ و رسوایی وجود ندارد، الان وضع خوبی داشتیم. حال این آدم در زمان رفتن می گوید من آرزوهای زیادی داشتم اما نتوانستم آرزوهایم را محقق کنم و ما می گوییم الحمدالله که نتوانستید چرا که اگر آرزوهایشان محقق می شد، امروز نانی برای خوردن هم نداشتیم و مشخص نبود که سرنوشت ملت به کجا می رسید و خدا به مردم رحم کرد که به آرزوهایتان نرسیدید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar