زنجان-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از برگزاری دومین جشنواره انتخاب روستای برتر گردشگری با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در اين استان خبر داد.
کد خبر: ۹۳۶۱۶۰۸
|
۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛ رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دومین جشنواره انتخاب روستای برتر گردشگری از سوی اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان و با همکاری و مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه، استان زنجان ظرفیت‌های بی بدیل و کم نظیری در توسعه گردشگری روستایی دارد، تلاش می‌شود که با انتخاب روستای گردشگر پذیر ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های لازم فراهم شود تا در کشور نیز به‌عنوان الگویی مطلوب معرفی گردد.
 
برگزاری دومین جشنواره انتخاب روستای برتر گردشگری با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان

وی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن در توسعه این امر و رعایت معماری ویژه و حفظ بافت سنتی روستا‌های هدف گردشگری نقش مهمی بر عهده دارد، تصریح کرد: وجود جاذبه و بافت سنتی و اصیل ایرانی و اسلامی با حفظ هویت آن در روستاها، هر گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب می‌کند که سرمایه‌گذاری در این بخش آثار و نتایج مثبتی در بخش‌های مختلف به همراه دارد.

وی به تهیه طرح روستا‌های دارای بافت‌های با ارزش به تعداد ۷ روستا و تهیه طرح و بهسازی روستا‌های هدف گردشگری به تعداد ۱۰ روستا در سطح استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر از ۱۰ روستای هدف گردشگری، ۴ روستای درسجین، گلابر، خوئین و ویر تهیه طرح شده و ۶ روستا‌ی شیت، ولیدر، چپدره، علم کندی، حاج سیران و ماری نیز مصوب دفتر مرکزی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: روستا‌های هدف گردشگری نیز با توجه به شاخص‌هایی نظیر داشتن طبیعت و آب و هوایی بکر، آداب و رسوم خاص، معماری و یا بافت روستایی به لحاظ اقلیم و یا پوشش یا جاذبه‌ای که میتوان منحصر بفرد قلمداد کرد، شناخته می‌شوند.

خواجه‌ای همکاری مشترک بین این دو مجموعه در راستای برگزاری جشنواره انتخاب برترین روستای گردشگر پذیر استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: روستا‌های مختلفی در استان وجود دارند که دارای ظرفیت‌های گردشگری بسیار خوب هستند و باید از ظرفیت این روستا‌ها برای توسعه امر گردشگری استفاده شود.

گفتنی است این جشنواره با هدف ارتقای کیفیت گردشگری در روستا‌های گردشگر پذیر، همزمان با عید غدیر از ۷ مردادماه آغاز و نتایج این جشنواره همزمان با هفته گردشگری در مهرماه اعلام خواهد شد.
ارسال نظرات