سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۶۱۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰- ۲۴: ۰۰
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:
تبریز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه در اسفند سال ۱۳۹۹ اسناد آمایش ملی و استان‌ها تصویب و ابلاغ شد؛ گفت: امسال باید اسناد استانی با سند ملی آمایش تطبیق شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، داود بهبودی  در جلسه هماهنگی توسعه منطقه ۲ آمایش کشور افزود: در چند سال گذشته برای تدوین اسناد آمایش ملی و استانی مسیری طولانی و پرفراز و نشیبی طی شده و در این مدت همواره در متدولوژی و ترتیب این اسناد بحث هایی وجود داشته است.

وی ادامه داد: در هر صورت با توجه به تلاش‌های مستمر و ارزشمند دفتر امور برنامه ریزی، نظارت و آمایش سرزمین سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان‌های مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها، سند آمایش سرزمین و اسناد آمایش استانی به تصویب شورای عالی آمایش سرزمین رسیده است.

بهبودی خاطرنشان کرد: هماهنگی‌ اسناد آمایش استان های منطقه باهم و با سند ملی به طور قطع بسیار زمان بر خواهد بود و صرف انرژی زیادی می طلبد؛ چرا که اسناد استانی دارای پایگاه های داده، دوره مطالعات و افق های زمانی متفاوتی هستند.

وی تاکید کرد: بهتر است یک مشاور مادر واحد ملی راهبری یکپارچه پروژه سند آمایش را در کل کشور به عهده گیرد و نقش تقسیمات کار ملی برای منطقه ها و استان ها را مشخص کند.

بهبودی با اشاره به پایان دولت و شروع کار دولت جدید گفت: برای پرداختن به کارهای اساسی در مورد آمایش، مقطع کنونی شاید چندان مناسب نباشد؛ باید با رفتار اصولی از موازی کاری های آینده جلوگیری کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: تا زمانی که از لحاظ اداری و نهادی ابزار لازم برای اجرایی شدن آمایش منطقه‌ای فراهم نباشد، تمام تلاش ها بیهوده خواهد بود؛ همچنین جهت ایجاد هماهنگی بین استان های منطقه، ژئوبیس دیتاها ( پایه جغرافیایی داده ها ) باید باهم هماهنگ باشند که هنوز این اتفاق نیفتاده و استان ها تفاوت هایی باهم دارند.

در این جلسه مقرر شد ایجاد هماهنگی بین اسناد آمایش استانی و منطقه بندی ها از آبان ماه جاری شروع و هر یک از اسناد استانی به صورت جداگانه با سند ملی تطبیق شود.

همچنین اسناد آمایش استان ها تا پایان سال جاری مورد بازنگری قرار گرفته و مواردی که مغفول مانده است اضافه و نقشی که استان ها در سند ملی باید ایفا کنند در سند آمایش استان لحاظ شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar