سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۶۲۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰- ۴۶: ۱۸
فرماندار اراک:
بختیاری گفت: شورا باید با استفاده از تمام اختیارات و پتانسیل ها، امور مربوط به مردم مانند مسائل فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، شهری و ... را پیگیری و حل و فصل نمایند.

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی،  حسین بختیاری فرماندار اراک در جلسه تحلیف رییس شورای شهر اراک به بیان جزئیات انتخابات شورا و شمارش آرای آن پرداخت.

وی با بیان اینکه شورای ششم از امروز آغاز شده و تا ۱۳مرداد ۱۴۰۴ به طول خواهد انجامید، گفت: بر اساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی شورای شهر نماینده مردم در پیگیری امور مربوط به آنهاست و نه شورای شهرداری ها. این شورا باید با استفاده از تمام اختیارات و پتانسیل ها، امور مربوط به مردم مانند مسائل فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، شهری و ... را پیگیری و حل و فصل نمایند.

بختیاری با بیان اینکه همکاری و تعامل با ادارات و ارگان ها برای پیگیری امور شهری لازم است تا شاهد رشد بیش از پیش شهرمان باشیم، تصریح کرد: هیئت رئیسه سال اول که شامل رئیس شورا، نائب رئیس و منشی می شود در این جلسه تعیین می شود که تا یکسال در سمت خود باقی می مانند.

فرماندار اراک با بیان اینکه شورای شهر می تواند از تمام مسئولین شهری و استانی مطالبه کند، گفت: طبق قانون تمام مسئولین ملزم به پذیرش دعوت شورا و پاسخگویی به سوالات اعضای شورای شهر دارند.

وی با بیان اینکه امیدواریم هر دوره شورا نسبت به دوره قبلی کارآمدی بیشتری داشته باشد، گفت: در این دوره از انتخابات عوامل اجرایی بسیاری درگیر بودند و احتمال اشتباهات انسانی در شمارش آرا وجود داشت. در همین راستا اعتراضاتی هم توسط برخی کاندیداها انجام شد که هیئت نظارت برای بررسی این اعتراضات آرای صندوق ۱۵ شعبه را مجددا شمارش کرد.

بختیاری افزود: در شمارش مجدد آرای این ۱۵ شعبه مشخص شد تخلفی صورت نگرفته و امانتداری مردم که وظیفه نظارت بر انتخابات و شمارش آرا را بر عهده داشتند تایید شد.

وی ادامه داد: در تجمیع شمارش آرای ۱۵ شعبه حداکثر اختلاف مابین آرای شمارش شده اولیه یک کاندیدا با آرای شمارش شده توسط هیئت نظارت به ۵۰ رای می رسید و در برخی اسامی به کمتر از ۱۰ رای می رسید. حتی در برخی صندوق های خاص که برخی کاندیداها تقاضای شمارش مجدد آن را داشتند هم تغییرات بسیار کمی را شاهد بودیم.

فرماندار اراک با اشاره به اعزام گروهی از اعضای هیئت نظارت مرکز که از تهران آمدند، گفت: هیئت نظارت مرکز با بررسی ۸ صندوق بار دیگر سلامت انتخابات شورای ششم شهری اراک را تایید کرد. نکته جالب توجه اینکه در شمارش آرا توسط هیئت نظارت مرکز، تغییرات آرا به کمتر از ۱۰ رای رسید.

وی خاطرنشان کرد: برخی هم بر روند الکترونیکی شدن صورتجلسه تجمیع آرا تشکیک کرده بودند که این مهم نیز توسط هیئت نظارت مرکز بررسی شد و مشخص شد هیچ تخلفی در آن صورت نگرفته بود. لذا نهایتا یازده نفری که در ابتدا هم بعنوان اعضای شورای شهر اراک مشخص شده بودند، تایید هیئت نظارت استان و مرکز را دریافت کردند و سکاندار پارلمان شهر اراک را بدست گرفتند.

انتهای پیام 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar