وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ما باید بتوانیم تحولات فناورانه دفاعی را در سطح جهان پایش کنیم و این پایش باید منجر به رسیدن به فناوری ها نوین و در نهایت غافلگیری دشمنان قسم خورده نظام اسلامی شود.
کد خبر: ۹۳۶۵۵۷۰
|
۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
به گزارش خبرگزاری بسیج، امیر سرتیپ آَشتیانی، وزیر دفاع پیشنهادی دولت سیزدهم با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان برنامه‌های خود بر مدیریت یکپارچه زنجیره‌های ارزش صنعت دفاعی به منظور هم افزایی ظرفیت‌ها و حذف موازی کاری‌های غیر ضرور در سطوح صنایع وزارت، نیرو‌های مسلح و ظرفیت‌های ملی، حسب تدابیر ستادکل نیرو‌های مسلح تاکید کرد.

وی افزود: رصد وپایش عملکرد محصولات در میادین عملیاتی مبتنی بر ملاقات محصول و حضور در رزمایش‌ها به منظور شناسایی و رفع عیوب محصولات و کشف ایده‌های نوآورانه در خلق سامانه‌های جدید، مورد توجه خواهد بود.

وی تصریح کرد: توسعه همکاری‌های فناورانه در سطح بین الملل با راهبرد توسعه درون زا و برون نگر و کاهش زمان دستیابی به محصولات، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

امیر سرتیپ آَشتیانی اضافه کرد: ما باید بتوانیم تحولات فناورانه دفاعی را در سطح جهان پایش کنیم و این پایش باید منجر به رسیدن به فناوری‌ها نوین و در نهایت غافلگیری دشمنان قسم خورده نظام اسلامی شود.

وی ادامه داد: به کار گیری توانمندی کلیه نهاد ها‌ی دانشی، تحقیقاتی و صنعتی کشور را در زنجیره ارزش نوآوری دفاعی با مشارکت راهبردی و برقراری روابط بلند مدت و پایدار، از برنامه‌های وزارت دفاع خواهد بود.

وی تصریح کرد: تجمیع نیاز‌های بخش دفاعی و بخش غیر دفاعی و بازار صادراتی از اهمیت بسزایی برخوردار است و این تجمیع نیاز‌ها باید به بومی سازی و افزایش تیراژ تولید و کاهش قیمت تمام شده منجر شود.

وی ادامه داد: توسعه زیر ساخت‌های آزمایشگاهی جهت تکمیل نیازمندی‌های آزمون تحقیقات و تولید از اولویت‌های مهم وزارت دفاع است.

امیر سرتیپ آَشتیانی در پایان بر ارتقاء سطح بهره گیری از شبکه همکاران صنعتی و تحقیقاتی در حوزه‌های تحقیقات و تولید فناوری محصولات مواد و قطعات، تاکید کرد.
ارسال نظرات
آخرین اخبار