فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان از فعالیت ۶۵ قرارگاه جهادی حافظان سلامت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ششمین مرحله اجرای این طرح در راستای مقابله با کرونا خبر داد.
کد خبر: ۹۳۶۶۵۲۲
|
۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از کاشان، سرهنگ کریم اکبری روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: به دنبال دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر آماده باش و بسیج امکانات و ظرفیت‌های نیروهای مسلح برای آرایش دفاعی جدید و نقش آفرینی‌های موثرتر مقابله با کرونا، سپاه کاشان برگزاری نشست‌های مختلف با شبکه بهداشت و درمان، اداره تبلیغات اسلامی، امامان جمعه و جماعت و مجموعه‌های داخلی برای پیشگیری از شیوع افزاینده کرونا، کمک به کادر درمان و اجرای طرح واکسیناسیون را در شرایط بحرانی کنونی در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به آغاز فعالیت قرارگاه‌های جهادی حافظان سلامت در تمامی مناطق کاشان با همکاری امامان جماعت، هیات‌های مذهبی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان از آبان سال ۹۹ در سه حوزه نظارتی، مراقبتی و حمایتی اظهار داشت: امسال مشارکت در اجرای طرح واکسیناسیون نیز به فعالیت این قرارگاه‌ها به سه حوزه کاری دیگر اضافه می‌شود.

اجرای طرح پویش نذر سلامت

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان با اشاره به همکاری، همدلی و هم‌افزایی هیات‌های مذهبی با شبکه‌ بهداشت و درمان شهرستان برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در قالب اجرای پویش نذر سلامت اضافه کرد: این طرح با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و سوق دادن نذری‌ها و خیرات بانیان نیکوکار در عزاداری‌های محرم به سمت کمک‌های مومنانه، کمک به بیماران کرونایی، حمایت کادر درمان و اعطای تجهیزات بیمارستانی انجام می‌شود.

سرهنگ اکبری با تاکید بر اینکه روزانه ۵۰۰ هزار تومان هزینه داروهای هر بیمار کرونایی است، یادآور شد: قرارگاه‌های جهادی حافظان سلامت در کاشان تلاش می‌کند با مشارکت مددکاری دانشگاه علوم پزشکی و مساعدت خیران و مردم کمک ۲۵۰ میلیون تومانی را به بیماران کرونایی نیازمند اعطا کند.

وی با یادآوری توزیع ماهیانه ۱۴۰۰ بسته مواد غذایی در قالب اجرای رزمایش کمک‌های مومنانه گفت: در سال جاری هر ماه یک‌هزار و ۴۰۰ بسته مواد غذایی هر یک به ارزش ۳۰۰ هزار تومان از طریق قرارگاه‌های جمعیت جهادی و خدمات اجتماعی کاشان بین خانواده‌های نیازمند در تمامی مناطق شهرستان توزیع می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان با اشاره به توزیع ۱۰ هزار ماسک رایگان بین عابران و شهروندان در هفته جاری همزمان با بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر از سوی گروه‌های تذکر زبانی امر به معروف در معابر پر تردد و هسته‌های اصلی شهر به ویژه پاساژها، اصناف و مرکزهای خرید اضافه کرد: گروه‌های امر به معروف علاوه برای اهدای ماسک، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را نیز به عابران و شهروندان تذکر می‌دهند تا نرخ کاهش یافته استفاده از ماسک در شهرستان افزایش یابد.

اختصاص سالن شهدای بسیج برای اجرای طرح واکسیناسیون

سرهنگ اکبری از اختصاص سالن شهدای بسیج سپاه نیز برای اجرای طرح واکسیناسیون از شنبه هفته آینده (۳۰ مرداد) خبر داد و گفت: با توجه به مرکزیت این سالن در شهر و راه‌های دسترسی بیشتر و سریع‌تر به عنوان سالن مرکزی اجرای طرح واکسیناسیون و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در حال تجهیز است تا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار گیرد.

وی، ثبت‌نام شهروندان در سامانه سلامت مقدمه کار واکسیناسیون دانست و افزود: قرارگاه‌های جهادی حافظان سلامت در پایگاه‌های بسیج‌ محله‌ها و مسجدها کار ثبت‌نام شهروندان را انجام می‌دهد تا علاوه بر تنظیم زمان نوبت‌دهی از ازدحام و حضور انبوه شهروندان در مرکزهای اجرای طرح جلوگیری شود.

به گفته وی، سپاه کاشان طرح اجرای واکسیناسیون سیار با در اختیار قراردادن چهار دستگاه آمبولانس به دانشگاه علوم پزشکی شهرستان را برای افراد ناتوان از حضور در مرکزهای اجرای طرح پیشنهاد کرده است که در صورت موافقت دانشگاه با اجرای این طرح نیز واکسیناسیون شهروندان سرعت و شمار بیشتری را در بر خواهد گرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان با اشاره به حضور داوطلبانه ۱۰۰ نفر از نیروهای جهادی و بسیجی شهرستان در مرکزهای درمانی برای کمک به کادر درمان و افزایش خدمت‌رسانی به بیماران ادامه داد: طرح کنترل و نظارت خانه به خانه قرارگاه‌های سلامت شهید سلیمانی نیز با نظارت خانه به خانه و محله محور افزون بر نظارت بر اصناف، حسینیه‌ها، مغازه‌ها، هیات‌ها، تجمع‌ها و قرنطینه خانگی با همکاری شبکه بهداشت و درمان برای ترغیب شهروندان به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و جلوگیری از تجمع‌های خانگی وخانوادگی در حال اجرا است.

حمایت حقوقی کانون بسیج‌ حقوقدانان از خبرنگاران

سرهنگ اکبری با بیان اینکه کانون بسیج حقوقدانان کاشان برنامه حمایت حقوقی و قضایی رایگان را از خبرنگاران شهرستان افزون بر خانواده مددجویان زندان در دستور کار قرار داده است، افزود: در صورتی که خبرنگاران دچار مشکل حقوقی یا قضایی شوند کانون بسیج حقوقدانان و دفتر حمایت قضایی ایثارگران سپاه با مشاوره حقوقی رایگان از آنها حمایت خواهد کرد.

وی از برگزاری آیین عزاداری و سوگواری سیدالشهدا (ع) طبق سنت هرساله به همت هیات رزمندگان اسلام در کاشان با حضور ذاکران و سخنران برجسته کشوری به همراه ارایه مباحث خانواده خبر داد و گفت: این آیین عزاداری دهه دوم محرم الحرام در محوطه باز بسیج‌ سپاه شهرستان برگزار خواهد شد.

وضعیت کرونایی کاشان با تدوام تشدید بحران کرونا در این شهرستان قرمز و با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های شهید بهشتی اضطراری شده است.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار