جولان سگ‌های ولگرد در بهاباد یزد، آرامش و آسایش مردم برخی از مناطق این شهر را سلب کرده و موجب گلایه و ناخرسندی آن‌ها شده است.
کد خبر: ۹۳۷۲۴۰۹
|
۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از بهاباد، تردد سگ‌های ولگرد در خیابان‌های شهر که گاهی در دسته‌های چندین قلاده‌ای مشاهده می‌شود موجب تهدید سلامت روانی مردم شده است.

سگ‌ها برای یافتن غذا به صورت مداوم در حال پرسه زدن و سرک کشیدن به زباله‌های رها شده در مقابل منازل مسکونی هستند و همین موجب شده تا گاهی مردم از ترس حمله سگ‌ها از خانه خارج نشوند.

شهروندان بهابادی بار‌ها اعتراض خود را همراه با عکس و فیلم در شبکه‌های اجتماعی منعکس و یا به صورت حضوری به ادارات مرتبط اعلام کرده‌اند، اما همچنان شاهد حضور تعداد زیادی از سگ‌های بی‌صاحب در کوچه و خیابان هستیم.

یکی از دامداران بهابادی به خبرنگار ماگفت: هجوم سگ‌های ولگرد موجب زخمی و تلف شدن ۱۴ راس گوسفند گله من شده است.

محمد غنی زاده افزود: علاوه بر دامها، خود ما هم آرامش و امنیت جانی نداریم و حتی شب‌ها هم جرات سر زدن به دام‌های خود را نداریم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر هم جولان سگ‌ها در محله‌های مختلف علاوه بر به خطر انداختن سلامت افراد باعث به وجود آمدن وحشت کودکان و شهروندان شده است.

یکی از شهروندان بهابادی هم در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: با وجود این سگ‌ها در محله ها، نه جرات بیرون آمدن از منزل در آخر شب را داریم و نه کودکانمان می‌توانند در کوچه بازی کنند.

به گفته سید حسین حسینی، جولان سگ‌های ولگرد در ساعات پایانی شب و اوایل صبح در خیابان‌ها و معابر شهرستان بهاباد و مزارع کشاورزی به معضلی تبدیل شده و مردم از مسئولان می‌خواهند که چاره‌ای برای این موضوع بیندیشند.

یکی دیگر از دامداران گفت: جولان سگ‌های ولگرد در سطح شهر علاوه بر اینکه آرامش و آسایش مردم را سلب می‌کند، خود به عاملی برای انتقال بیماری و تهدید سلامت شهروندان تبدیل می‌شود.

به گفته وی خواست عموم شهروندان از فرماندار، شهردار و شورای محترم شهر بهاباد این است که به این قضیه ورود کنند و به هر نحوی که صلاح می‌دانند و قانون اجازه می‌دهد نسبت به جمع آوری این سگ‌ها اقدام کنند.

برخی دیگر از اهالی بهاباد هم گفتند: سگ‌های ولگرد با بالا رفتن از دیوار دامداری، تعداد ۵۰ راس از گوسفندان اهالی را تلف و زخمی کردند و به هرکجا مراجعه کردیم و به هر مسئولی گفتیم این مشکل را حل کنید جوابی ندادند.

سرپرست شهرداری بهاباد در گفتگو با خبرنگارماگفت: مهم‌ترین وظیفه شهرداری تأمین امنیت شهروندان است لذا در این راستا اقدام به جمع‌آوری سگ‌ها و رهاسازی آن‌ها در بیرون شهر می‌کنیم.

"محمد ملکپور" افزود: البته تشویش اذهان عمومی به واسطه جمع آوری سگ‌های بلاصاحب، امر پسندیده‌ای نیست و به جای این کار می‌توان با هم‌اندیشی و هم فکری، نسبت به حل این معضل شهری و تأمین امنیت شهروندان اقدام کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس دستور العمل صادر شده، بحث اتلاف در میان نیست بلکه بحث جمع آوری و عقیم سازی و همچنین ایجاد مکان مناسب برای این سگ‌ها و کمپ نگهداری مطرح است.

سرپرست شهرداری بهاباد بیان داشت: با توجه به افزایش تعداد سگھای ولگرد و مزاحمتھای این حیوانات برای شهروندان و ایجاد آلودگیھای محیطی در سطح شهر و همچنین درخواست‌های مکرر شهروندان در خصوص برطرف نمودن این مشکل، طرح ضربتی جمع آوری این سگ‌ها در دستور کار حوزه خدمات شهری بهاباد قرار گرفته است و به سرعت در حال اجرا می‌باشد.

ملکپور از شهروندان خواست با معرفی محل تجمع این حیوانات با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند تا با اجرای مداوم این طرح بتوانیم محیط شھر را در مقابل شیوع بیماری ھای قابل انتقال از سگ به انسان ایمن نموده و بستر لازم جهت سلامتی شھروندان را فراهم نماییم.
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار