سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۷۲۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰- ۱۷: ۱۷
با حکم رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، این کمیسیون بررسی پرونده بحران کمبود آب را با بازرسی از وزارت نیرو کلید زد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، نصرالله پژمان‌فر، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از سوی این کمیسیون مامور بازرسی از وزارت نیرو و مجموعه‌های ذیل آن به منظور پیگیری بحران کمبود آب شد.

این ماموریت با حکمی از سوی حسن شجاعی، رئیس عضوکمیسیون اصل 90 و به دنبال پرونده مطروحه و شکایات واصله به کمیسیون به پژمانفر داده شد.

بر اساس این حکم، پژمانفر ظرف مدت 3 ماه ماموریت دارد، بر اساس مواد 3 و 4 قانون نحوه اجرای اصل 90 قانون اساسی نسبت به بازرسی از وزارت نیرو اقدام کند.

*لزوم همکاری مسئولان ذی‌ربط با بازرس کمیسیون اصل 90

بر اساس جزئیات ماده 3 قانون نحوه اجرای اصل 90، چنانچه شکایتی نیاز به تحقیق و بررسی داشته باشد، کمیسیون می‌تواند بازرس یا بازرسانی را از میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ‌انتخاب هیأت رئیسه کمیسیون اعزام نماید. در این صورت مسئولین ذیربط موظفند همکاری لازم را از هر جهت با آنان معمول دارند.

از طرفی به استناد ماده 4 قانون نحوه اجرای اصل 90، بازرس یا بازرسان موظفند کلیه موازین شرعی را رعایت و گزارش مأموریت خود را به انضمام نظریات کتبی فرد یا افراد متخصص در‌مواردی که همراه باشند، با امضاء حداکثر ظرف مدتی که هیأت رئیسه کمیسیون معین می‌نماید تسلیم کمیسیون نمایند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar