سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۷۲۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰- ۱۳: ۱۸
استاد دانشگاه مینه‌سوتا:
استاد دانشگاه مینه‌سوتای آمریکا گفت: در صورت عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، بسیاری از تحریم‌های یکجانبه غرب، قدرت فعلی و اولیه خود را از دست خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، روزنامه جام‌ جم گفت‌وگویی با پروفسور ویلیام بیمن، استاد دانشگاه مینه‌سوتای آمریکا انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید. پروفسور ویلیام بیمن رئیس دپارتمان انسان‌شناسی دانشگاه مینه‌سوتا و یک پژوهشگر شناخته شده بین‌المللی در زمینه غرب آسیا و آسیای میانه محسوب می‌شود.

ایران در حال توسعه روابط اقتصادی قوی‌تر با شرق آسیاست

- ایران با باز شدن راه به سوی چین در حال توسعه روابط اقتصادی قوی‌تر با آن کشور و به طور کلی با شرق آسیاست. پیوستن به سازمان همکاری شانگهای نشان‌دهنده این موضوع است.

- عضویت دائم ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای نقطه آشکارساز ریل‌گذاری اقتصادی ایران در عرصه روابط بین‌الملل است.

- در این ریل‌گذاری، نگاه به شرق اهمیت بسیاری در اقتصاد و سیاست خارجی ایران خواهد داشت و در مقابل، وزن اقتصادی غرب در این معادله کمرنگ خواهد شد.

ایران هرگز خود را از اقتصاد جهانی جدا نخواهد کرد

- ایران نمی‌تواند در برابر بلاتکلیفی برجام و چشم‌انداز نامشخص آن طی سال‌های آینده، منفعل و بدون حرکت باقی بماند.

- بدیهی است ایران هرگز خود را از اقتصاد جهانی جدا نخواهد کرد. پیوستن دائمی ایران به سازمان همکاری‌های شانگهای نیز در همین چارچوب قابل تحلیل است.

- سازمان همکاری‌های شانگهای، نماد یک حرکت جمعی در حوزه اقتصاد جهانی است. طبیعی است ایران در چنین فضایی که آکنده از بی‌اعتمادی به غرب است، به سمت دوستان خود در شمال و شرق حرکت کند.

عضویت ایران در سازمان شانگهای تحریم‌های غرب را بی‌اثر خواهد کرد

- عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای باعث افزایش تجارت، دور زدن تحریم‌های آمریکا و و افزایش قدرت مانور اقتصادی ایران در جهان خواهد شد.

- ایران با عضویت در این سازمان می‌تواند ابزار چانه‌زنی برای خود ایجاد کند و در مقابل تحریم‌ها آسیب کمتری ببیند. در واقع این سازمان جایگزینی برای دور زدن تحریم‌هاست.

- در صورت عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، بسیاری از تحریم‌های یکجانبه غرب، قدرت فعلی و اولیه خود را از دست خواهند داد، زیرا گزینه‌ها و فرصت‌های جایگزینی به منظور بهره‌مندی از منافع اقتصادی برای تهران ایجاد خواهد شد.

ایران سیاست نگاه به شرق را به صورتی جدی در دستور کار قرار داده است

- ایران سیاست نگاه به شرق را به صورتی جدی در دستور کار قرار داده است. در واقع سیاست نگاه به شرق در حال حاضر اولویت ایران در روابط تجاری و اقتصادی است.

- یکی از دلایلی که این روند را تسریع کرده و انگیزه ایران را برای عضویت در پیمان شانگهای و نقش‌آفرینی موثر در اتحادیه اقتصادی اوراسیا افزایش داده، فشارهای آمریکا و تحریم‌های یکجانبه این کشور علیه ایران بوده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar