در آستانه اربعین حسینی،جلسه هم اندیشی با حضور جمعی از مداحان شهرستان شهرکرد در حسینیه اعظم این شهر با رعایت اصول بهداشتی برگزارشد.
کد خبر: ۹۳۷۳۴۵۴
|
۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳

 به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ در این روز مسئول کانون مداحان استان با تسلیت ایام سوگواری خامس آل عبا و اسارت آل الله از حضور مداحان دعوت شده در این نشست، تجلیل کرد.

حمیدرضاتوسلی به برگزاری باشکوه مراسم در ماه محرم بویژه دهه اول اشاره کرد و گفت: با توجه به تجربه سال گذشته مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با همکاری هیئات مذهبی و هیأت امناء مساجد و مدیریت خیلی خوب روحانیون و مداحان در فضای باز مساجد،حسینیه ها، امامزادگان، گلزارشهدا، پارک ها و محله ها با رعایت دستوالعمل های بهداشتی، به خوبی برگزار شد که قابل تقدیر است.

مدیراجرایی هیأت رزمندگان اسلام به برنامه های اربعین حسینی اشاره کرد و ادامه داد: امسال هم با توجه به شرایط کرونایی تعداد محدودی از ایران اسلامی عازم کربلا و در مراسم اربعین شرکت می کنند،برای جاماندگان از کاروان پیاده اربعین حسینی،عزیزان مداح آمادگی لازم را داشته باشند که با رعایت اصول بهداشتی و در فضای باز و براساس اعلام مسئولین قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، زیارت اربعین قرائت ، سوگواری و نوحه خوانی برگزار شود.

وی به مراسم 28 و آخر ماه صفر اشاره کرد و افزود: براساس تصمیم گیری مسئولان استان و جلسات هماهنگی که برگزار خواهد شد، مداحان گرانقدر با آمادگی لازم در ویژه برنامه های رحلت جانسوز پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم و شهادت فرزندان گرامیش سبط اکبر حضرت امام حسن مجتبی و امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا علیهم السلام، در فضای باز با رعایت اصول بهداشتی شرکت و براساس زمان تعیین شده، ضمن تذکر رعایت اصول بهداشتی، قرائت زیارت از بعید، مداحی نوحه خوانی و سینه را برای محبان آستان مقدس اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام داشته باشند.

توسلی به برگزاری مراسم ترحیم در شرایط کرونایی اشاره کرد و با تقدیر از مسئولانی که مقدمات حضور مداحان در این مجالس با شرایط موجود را فراهم کردند، گفت: دراین دوسال بسیاری از محبان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام که در جلسات مذهبی حضوری فعال داشتند به دیارباقی شتافتند و نشد برای این عزیزان مراسمی برگزار شود، با پیگیری و تشکیل جلسات با حضور مسئولان شهرستان و استان،قرارشد این مجالس براساس زمان تعیین برگزار شود و مداحان ضمن تلاوت آیات نورانی قرآن مجید،مداحی و روضه خوانی در فاصله های کوتاه،برای رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری، تذکر دهند.

 تلاوت آیات نورانی قرآن مجید، ذکر مصیبت و نوحه خوانی از دیگر برنامه های این هم اندیشی بود و مداحان نظر و پیشنهادهای خود را برای برگزاری هرچه بهتر مراسم سوگواری اربعین حسینی، 28و آخر ماه صفر و مجالس ترحیم بیان کردند.  

ارسال نظرات