تبریز- امام جمعه عجب شیر گفت: آنچه باعث زنده ماندن اسلام شده فرهنگ عاشورا و ایثار و شهادت‌طلبی حضرت امام حسین(ع) است و از این رو نباید اجازه داد این فرهنگ ارزشمند که ضامن بقای اسلام است دستخوش رفتارهای غلط شود.
کد خبر: ۹۳۷۳۶۵۴
|
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت‌ الاسلام محمود شربیانی در جلسه شورای فرهنگ عمومیعجب شیر، جلوگیری از ترویج فرهنگ‌های خرافی و غلط در عزاداری‌های حسینی را گامی در جهت تقویت ارزش‌های اسلامی دانست و ابراز امیدواری کرد: اعضای جلسه با ارائه‌ راهکار مناسب در این خصوص به اعتلای روزافزون فرهنگ عاشورایی کمک کنند.

وی اضافه کرد: عزاداری‌های حسینی نوعی درس آزادگی و ایثار برای جهانیان به شمار می‌رود و باید بیش از پیش در مورد آنها دقت شود.

حجت الاسلام شربیانی اظهار داشت: این عزاداری‌ها به همگان نشان می‌دهد که از خودگذشتگی و ایستادگی در برابر ظلم فراموش نمی‌شود و برای زنده نگه نگهداشتن دین مبین اسلام باید عزای حسینی تا همیشه اقامه شود.

وی از تلاش امام حسین (ع) برای احیای عدالت به عنوان یکی از مهمترین اهداف امام حسین (ع) در روز عاشورا یاد کرد و افزود: اگر هدف امام حسین (ع) از قیام عاشورا چیزی به جز احیای دین بود، هرگز در شرایط حتمی شدن شکست و شهادت، پا به میدان جنگ نمی‌گذاشت.

امام جمعه عجب‌شیر با تاکید بر اینکه احیای امر به معروف و نهی از منکر یکی دیگر از مهمترین اهداف امام حسین (ع) در روز عاشورا بود، بیان کرد: امام حسین(ع) به صراحت هدف از قیام خود را احیای دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کردند.

وی سپس مداحان و مبلغان را به استفاده از اشعار و نوحه‌های مناسب توصیه کرد و افزود: به روز بودن مداحی و سخنرانی در مجالس عزای حسینی از جمله مسائل مهمی است که باعث جذب مخاطبان و به ویژه نسل جوان می‌شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار