خبرهای داغ:
سرهنگ نجفی گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس ۵۰ عنوان برنامه با شعار «ما مقتدریم» و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شهرستان فراهان برگزار می شود.
کد خبر: ۹۳۷۳۸۶۰
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛  سرهنگ نعمت اله نجفی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان با اشاره به برنامه های چهل و یکمین هفته گرامیداشت دفاع مقدس گفت: در طول تاریخ با بی لیاقتی حاکمان بخشی از کشورمان به دست بیگانگان افتاده است و تنها در دوران هشت ساله دفاع مقدس با وجود فشارهای جهانی علیه انقلاب اسلامی، یک وجب از خاک ایران اسلامی در اختیار دشمنان قرار نگرفت.

وی افزود: با آغاز جنگ تحمیلی علیه کشورمان در حالی هنوز پایه های انقلاب اسلامی مستحکم نشده بود، مردم و نیروهای مسلح کشور با دست خالی در مقابل ارتش تا بن دندان مسلح صدام که به ظاهر ارتش صدام بود اما در واقع پشتیبانی کل استکبار جهانی را به همراه داشت قرار گرفته و مقاومت و ایستادگی کردند.

نجفی اظهار کرد: دفاع مقدس در سايه ايثار و فداكارى امام و امت صورت گرفت و رمز موفقیت رزمندگان اسلام توکل بر خدا، توسل به ائمه اطهار و اطاعت از امام خود بوده است.

وی با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس ۵۰ عنوان برنامه با شعار «ما مقتدریم» و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شهرستان فراهان برگزار می شود.

نجفی اظهار کرد: عطر افشانی قبور شهدا، صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی، رژه خودرویی و موتوری، یادواره شهدا، آبروی محله و تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس از جمله برنامه های اجرایی در هفته گرامیداشت دفاع مقدس در این شهرستان است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان گفت: افتتاح سه پروژه محرومیت زدایی، توزیع بسته های معیشتی، افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، ویزیت رایگان در مناطق محروم، اجرای طرح شهید سلیمانی و واکسیناسیون همگانی علیه کرونا از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای گرامیداشت این هفته در فراهان است.

نجفی با اشاره به تقارن اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس گفت: در روز اربعین حسینی، پیاده روی جاماندگان اربعین از بوستان شهدای گمنام شهر فرمهین به سوی امامزاده ذلف آباد فراهان اجرا می شود و در این برنامه هر زائر به نیابت از یکی از شهدا زیارت کربلا خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات