پورشمسی عنوان کرد: تلاش شد رویکرد 75 عنوان برنامه عمومی و 10 عنوان برنامه شاخص استانی با محوریت دانش آموزان، دانشجویان و سربازان و در مجموعه کودکان، نوجوانان و جوانان باشد.
کد خبر: ۹۳۷۳۹۱۳
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، سردار رضاپورشمسی در نشست خبری بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس با گرامیداشت این هفته و تسلیت ایام سوگواری محرم و صفر اظهار داشت: دفاع مقدس دو هزار و 888 روز طول کشید و در طول این ایام، بیش از 50 کشور دنیا به طور مستقیم از رژیم بعث حمایت مالی داشتند و بالغ بر 30 کشور تسهیلات نظامی به عراق داده بودند.

وی با بیان اینکه ایران از 16 کشور جهان در طول هشت سال دفاع مقدس اسیر گرفته بود عنوان کرد: صدام در روز نخست جنگ با 48 یگان زمینی، 12 لشگر پیاده مکانیزه، 20 تیپ مرزی، 14 تیپ مستقل، گارد ریاست جمهوری صدام، 40 قاطع از نیروهای داوطلب، 800 قبضه توپ، بیش از 5 هزار دستگاه تانک، 400 بالگرد و بسیاری دیگر از تجهیزات نظامی به ایران حمل کرد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با تاکید بر اینکه صدام در روز نخستین روز جنگ و در 192 سورتی پرواز در شهرهای مختلف کشور پایگاه‌های هوایی را مورد بمباران قرار داد افزود: تنها پایگاه‌های شکاری کشور که مورد حمله قرار نگرفتند مشهد و بندرعباس بود.

پورشمسی گفت: در چنین شرایطی حضرت امام خمینی(ره) فرمودند که "دزدی آمد سنگی انداخت و رفت"، این موضوع نمایش واقعی مدیریت بحران در روز نخست جنگ بود و باورهای دینی امامین انقلاب ما سبب شد که ایران در برابر این حجم عظیم از جنگ ایستادگی کرده و به موفقیت و پیروزی بزرگی دست پیدا کرد.

وی افزود: بارها و بارها شنیدیم که در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما ولایت‌مدار بودند و به نصرت الهی باور داشته و از همدلی و همراهی خوبی بین گروه‌های نظامی و بسیج برخوردار بودند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اظهار داشت: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس به فرموده شهید بزرگوار مرتضی آوینی، زمان آگاهی بسیار خوبی داشتند اظهار داشت: اگر حضرت امام فرمودند حصر آبادان باید شکسته شود دیگر هیچ اما و اگری در میان رزمندگان نبود و این اتفاق باید رخ می‌داد و این زمان آگاهی که باعث شناخت درست می‌شد کمک کرد که بهترین مدیریت را در دوران دفاع مقدس محقق کنند.

پورشمسی افزود: در دوران بنی صدر ملعون 4 عملیات غرب فکه، پل نادری، نصر و توکل انجام شد که همه این عملیات‌ها همراه با خسارت‌های بسیار زیاد و شهادت تعداد بسیار زیادی از رزمندگان کشور شد ولی پس از آنکه مدیریت جنگ مدیریت الهی، باور نصرت خداوند و اعتماد به جوانان شد؛ دفاع مقدس با هدایت‌های حضرت امام خمینی(ره) متحول شد و در فواصل بسیار کمی 4 عملیات بزرگ انجام شد که یکی از آنها آزادسازی خرمشهر بود.

وی با اشاره به اینکه امروز هم نظام انقلاب اسلامی ایران بیشتر از هر زمانی نیازمند زمان آگاهی بسیار بالایی دارد افزود: 60 درصد جمعیت فعلی کشورمان پس از دوران دفاع مقدس دیده به جهان گشودند و این وظیفه همگانی است که ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس را به این نسل جوان منتقل کنیم.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه سمت و سوی تمام برنامه‌های هفته دفاع مقدس باید به سمت نسل پس از دوران دفاع مقدس باشد ادامه داد: آن چیزی که در کنگره ملی شهدای یزد رخ داد این بود که حرکت این کنگره به سمت زمان‌آگاهی باشد.

پورشمسی عنوان کرد: تلاش شد رویکرد 75 عنوان برنامه عمومی و 10 عنوان برنامه شاخص استانی با محوریت دانش آموزان، دانشجویان و سربازان و در مجموعه کودکان، نوجوانان و جوانان باشد.
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار