خبرهای داغ:
سردار معروفی گفت:فرهنگ عاشورایی بر دفاع ما در شکل و محتوای آن حاکم بود، برای مثال لشکر ثارالله،و حتی پیشانی بندهای ما نماد مان بود از جمله یا حسین یا فاطمه حتی نام عملیات های ما نیز بر این اساس بود
کد خبر: ۹۳۷۴۰۸۳
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان ، نشست خبری با حضور سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به مناسبت هفته دفاع مقدس عصر امروز در سالن موزه دفاع مقدس کرمان در جمع اصحاب رسانه  برگزار شد.
سردار معروفی در این نشست ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس، جانبازان و خانواده های شهدا گفت: نقش خانواده های شهدا از جمله مادران و همسران شهیدان کمتر از نقش رزمندگان و شهدا نیست و حتی این نفش پررنگتر است.
 وی با بیان این که برخی از جانبازان 35 سال است که هر روز شهید می شوند اما هنوز بر روی تخت افتاده اندعنوان کرد: همسران جانبازی را می شناسم که بر بالین همسر جانباز خود شب تا صبح را می نشینند و از آن مراقبت می کنند.
معروفی ادامه داد: ما شرمنده شهدا و جامعه ی ایثارگری هستیم چرا که خیلی از آن ها را فراموش کرده ایم، آنها رفتند عزت واقتدار را برای ملت ما به ارمغان آوردند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: ما جنگ نکردیم ، جنگ را بر ما تحمیل کردند و ما دفاع کردیم در حالی که همه دنیا شرق و غرب یعنی همه استکبار و کفر بهم شدند، ایران به تنهایی  ایستادگی کرد.
سردار معروفی عنوان کرد: جنگ خسارت آور است، چیزی که جنگ ما را مقدس کرد فرهنگ ما و فرهنگ عاشورایی ما بود.
وی افزود: رزمندگان در جنگ ۸ ساله نیم روز پرحادثه ی کربلا را تکرار کردند از جمله آن که در والفجر ۸، در مجنون نیز کربلا را تکرار کردیم به واقع تمامی جبهه کربلا بوداز این رو مقام معظم رهبری می فرمایند  شبهای عملیات کربلا ۵ شب های قدر انقلاب اسلامی است و سپاه در کربلا ۵ و شلمچه، کربلا را مشق کرد.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان توضیح داد: شب های قدر انقلاب اسلامی به معنای این است که کربلای 5 همه ی دنیا و از جمله سازمان ملل را به واسطه ی پیروزی خود زمین گیر کرد و مجبور کرد تا قطعنامه 598 را بنویسند.
سردار معروفی تشریح کرد:جنگ ما در نهر جاسم متر نبود بحث سانت بود، از سه جناح به سمت ما آتش می ریختند و این عملیات برای ما بسیار حیاتی بود و من در کربلا ۵ و نهر جاسم معجزهادیدم.
این مقام مسئول توضیح داد:  فرهنگ عاشورایی در جنگ ما حاکم بود و لشکرها با نام ثارالله، عاشورا و گردان‌های شهادت و قمر بنی هاشم با پیشانی‌بندهای یا فاطمه الزهرا(س) وارد عملیات می‌شدند و با نام حسین علیه‌السلام به شهادت می‌رسیدند

وی افزود: در کجای دنیا اینگونه است که فرماندهان جنگ مانند حاج قاسم جلو بروند و به رزمندگان بگویند بیایید نه اینکه به نیروهایش بگوید شما بروید، من می‌آیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: در کجای دنیا سراغ دارید که فرمانده گردان آر پی جی به دوشش باشد و در نوک چون نیروهایش بجنگند و افراد در جنگ به دنبال درجه نبودند بلکه آن چیزی که در جنگ لذت بخش بود " برادر " بود.
وی تاکید کرد:حاج قاسمی که اکنون شما به آن افتخار می کنید در صحنه نبرد این گونه نشدند بلکه از سال 60 تا کنون اینگونه بوده  و بر قلوب حاکم بوده است، در کجای دنیا سراغ دارید که انسان ها سر جان دادن دعواباشد جز آن که  اول در عاشورا و بعد در جبهه و 8 سال دفاع مقدس این گونه بود.
سردار معروفی ادامه داد: در نگاه به وصیت نامه های شهدا همه عاشورایی است، می گویند چرا وصیت نامه ها شبیه هم است چون همه زیبا فکر می کردند، شب های عملیات، گریه ها و مناجات ها همه عاشورایی بود و اندیشه های زیبا که در جبهه وجود داشت همه بی نظیر بود.
وی توضیح داد: ولایت باوری و نه ولایت پذیری پایه است یعنی همه ی اعضا و جوارح بدنت بر ولایت شهادت دهد در آنجا قومیت فرق نمی کرد ساده زیستی ترویج می شد هیچ کس نمی دانست که فرمانده چه کسی است، شاه کلید همه اینها اخلاص در عمل است
فرمانده سپاه ثارالله در ادامه به برنامه های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و توضیح داد: این برنامه ها از سی ام شهریورماه آغاز و تا هفتم مهرماه ادامه دارد یکسری موضوعات با نیروهای مسلح و با اداره کل همخوانی دارد و برخی برنامه های مختص سپاه ثارالله استان است.
سردار معروفی تشریح کرد: در سی ام شهریورماه رزمایش کمک مومنانه توسط سپاه ثارالله استان با اعضای قرارگاه امام حسن (ع) برگزار می شود همچنین در سی و یکم برنامه ای مفصل با گردهمایی 500 نفر از لشکر پیشکسوتان برگزار می شود و بعد از ظهر نیز این افراد بیعت با فرمانده خود شهید جاج قاسم سلیمانی را در برنامه ی خود دارند.
وی ادامه داد: همچنین نذر خوندر دو مرحله برگزار می شود چرا که در حوزه ی ذخیره ی خون بحران داریم، برنامه ی زنده ی تلویزیونی در سی و یکم برگزار می شود که در این برنامه از 8 کتاب دفاع مقدس رونمایی می شود، همچنین در اول مهم ماه غبارروبی گلزار شهدا انجام می شود.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: در دومین روز هفته دفاع مقدس کوه نوردی نیروها و پیشکسوتان در سراسر استان برگزار می شودو در سوم مهرماه  صبحگاه مشترک برا رده های سپاه و تجلیل از سربازان نمونه و سرکشی با خانواده و شهدا در سراسر استان برگزار می شود.
سردار معروفی افزود: در روز چهارم مهرماه یادواره شهدای گمنام در سپاه به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می شود و در در روز پنجم وحدت نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی برگزار می شود بدین صورت که همه ی نیروهای نظامی در بیت الزهرا(س) با محوریت شهید حاج قاسم سلیمانی وحدت نیروهای مسلح را داشته باشیم و از خاطره گویی فرماندهان استفاده می شود.
وی افزود: در روز ششم مهرماه اختتامیه واگذاری ۵۰۰ واحد کمیته مدد جویی در بردسیر برگزار می شود، در روز هفتم مهرماه حضور تمام فرماندهان پایگاه خواهر و بردار سراسر استان در مصلی امام علی (ع) برنامه ی دیگری است که به مناسبت هفته ی دفاع مقدس اجرا می شود.
این مقام مسئول  تاکید کرد:  طرح برگزاری شش هزار و پانصد یادواره شهدای خانگی جهت شناخت بیشتر شهدا پیشنهاد داده شده است تا از طریق خانواده های شهدا به معرفی شهید پرداخته شود و کم کم یادواره ی شهدای محلات و شهرستان برگزار شود.
سردار معروفی توضیح داد: باید هزاران کتاب ثارالله چاپ کرد و حقیقت ها را نوشت آن گونه که مقام معظم رهبری نیز بر این تاکید کرد که دو چیز از بین برنده ی این دیدگاه است یکی تحریف و دیگری فراموشی است و راه آن نوشتن، جزئیات را گفتن و مراسم و یادوراه ی شهدا را گرفتن است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار