خبرهای داغ:
استاندار قزوین عنوان کرد: شهدا قرب الهی را خواستند و این همان مسیری است که نیاز امروز جامعه است.
کد خبر: ۹۳۷۴۴۸۷
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، آئین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور در سراسر کشور برگزار شد.

هدایت اله جمالی پور استاندار قزوین در این مراسم ضمن تجلیل از جایگاه شهدا و ایثارگران و رزمندگان بیان کرد: در تمام کشورهای دنیا روزهای مهمی وجود دارد که از نگاه مردم روز ملی و مهم و غرور است که هفته دفاع مقدس نیز برای مردم ما ایام غرور است.

وی گفت: هیچ کس جنگ را تایید نمی کند بلکه از این منظر که حماسه آفریدیم و در مقابل دشمن متجاوز و حامیانش ایستادیم و افتخار بزرگ صیانت از شرف و ناموسمان را پشت سر گذاشتیم، موجب افتخار است که جان دادیم اما خاک ندادیم.

استاندار قزوین اظهار کرد: افتخار ما این است که سازمان ملل ما را به عنوان مدافع و دشمن را بعنوان مهاجم شناخت. ظرفیت دفاع مقدس بی بدیل است. اگر به آن روزها بازگردیم از منظر ارزش هایی که برای جامعه ما خلق شد امروز همان ارزش می تواند موجب تحول در جامعه ما شود. ما در مقابل دشمن عطوفت داشتیم و این امر را می توان هنگامی که اسیران عراقی را تکریم می کردیم نمایان است.

جمالی پور عنوان کرد: اخلاق دفاع مقدس اخلاقی است که می تواند جامعه ما را به رستگاری برساند. شهدا افرادی بودند که به درجه عبودیت خدا رسیدند. تا فرد به این درجه نرسد به جایگاه شهادت نایل نمی شود‌.

وی افزود: خلوصی که شهدا داشتند آنها را به درجه ای رساند که خداوند راه سعادت را برایشان باز کرد و امروز ما برای عبور از این شرایط نیاز به آن داریم و متاسفانه امروز نفس بر ما غلبه کرده و گاهی گمان می کنیم که کار دین را انجام می دهیم اما با دقت بر آن می توان دید که از دین بسیار فاصله گرفته ایم.

مدیر ارشد اجرایی استان تصریح کرد: این روزها و فرصت ها، فرصت بازنگری و اندیشیدن به مسیری است که باید در آن قرار گیریم. اگر از این فرصت برای پیدا کردن مسیر استفاده نکنیم گمراهی با ما خواهد بود.

وی اضافه کرد: ما می توانیم از همین امروز مسیر درستی را آغاز کنیم که عزت برای کشور رقم بخورد. شهدا به این مسیر رسیدند و ما نیز نیاز به مسیر و تفکری داریم که شهدا در آن گام نهادند.

استاندار قزوین بیان کرد: متاسفانه تهمت، تفرقه، دروغ، نفاق امروز جزو ارزش ها شده چرا که غرق در دنیا شده ایم و مقامات دنیوی بر ما غلبه کرده در حالی که شهدا قرب الهی را خواستند و این همان مسیری است که نیاز امروز جامعه است.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار