استاندار البرز گفت: در جریان جنگ تحمیلی، با یاری خداوند، وحدت کلمه و انسجامی ملی شکل گرفت که دشمن را در رسیدن به هدفش ناکام گذاشت.
کد خبر: ۹۳۷۴۶۹۴
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، از کرج، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز صبح امروز در آئین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس استان البرز که در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد، اظهار داشت: 31 شهریور در تقویم رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران آغاز هفته دفاع مقدس بوده که تداعی‌گر خاطرات شاد و غمگینی از رشادت‌های دلیرمردانی است که طی هشت سال جنگ تحمیلی، حماسه‌های پرشوری را آفریدند.

انسجام ملت ایران در جنگ تحمیلی، دشمن را ناکام گذاشت

وی افزود: در سایر کشورهای جهان به‌منظور بزرگداشت سربازان جنگ آن کشورها، مراسمی تحت عنوان «کهنه سربازان» برگزار می‌شود. 31 شهریور سال 1359، رژیم بعث عراق، نبرد نابرابری را علیه جمهوری اسلامی و انقلاب نوپای آن در حالی آغاز کرد که به دلیل گسستگی در ارتش، اداره کشور نیز با مشکلاتی مواجه بود. این روز آغاز هفته دفاع مقدس نام‌گذاری شده که هرساله توسط ملت غیور ایران گرامی داشته می‌شود.

استاندار البرز مطرح کرد: دشمن با عبور از گذرگاه‌های تاریخی، شعارهای ساختارشکنانه‌ای را با خود مرور می‌کرد و قصد داشت به‌زعم خود ارزش‌های ایران اسلامی را در نطفه خفه کند و در این مسیر کشورهای عرب همسایه و بلوک‌های شرق و غرب نیز با صدام همراه و متحد شدند تا این مأموریت به‌خوبی انجام شود اما با یاری خداوند، وحدت کلمه و انسجامی ملی شکل گرفت که دشمن را در رسیدن به هدفش ناکام گذاشت.

شهبازی ادامه داد: صدام در سخنرانی‌های خود اعلام کرده بود که ظرف مدت 6 روز ایران را می‌گیرد و در این راستا حملات هوایی خود را آغاز کرد و ویرانی‌های بسیاری را به بار آورد؛ ارتش بعث عراق با موشک، تانک و هواپیما به شهرهای مرزی هجوم آورد اما رزمندگان اسلام و مردم ‌خرمشهر و آبادان طی روزها دفاع جانانه و مقاومت ملی و تاریخی، دشمن را در ورودی‌های کشور زمین‌گیر کردند.

وی بیان داشت: نوجوانی به نام محمدحسین فهمیده به میدان نبرد آمد و حماسه آفرید. جوانی به نام قاسم سلیمانی نیز به پا خواست و یاریگر مظلومان شد. خبرنگار هوشمندی مانند باقری و افسر زبده‌ای به نام بابایی نیز به‌منظور دفاع از میهن اسلامی وارد عرصه پیکار شدند و این‌گونه بود که انسجامی شکل گرفت تا دشمن نتواند حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی را تصرف کند و ما نیز از تلاش برای تحقق آرمان‌های انقلاب عقب‌نشینی نکردیم.

استاندار البرز در پایان سخنان خود ایثارگران و پیشکسوتان دفاع مقدس را سرمایه‌های ارزشمند انقلاب اسلامی و یادگاران آن دوران دانست و اظهار داشت: این حماسه‌آفرینان در دوران جنگ تحمیلی پایمردی کردند و با ایستادگی پای ارزش‌های نظام و انقلاب، توانستند این انقلاب را حفظ کنند. ملت ایران همچنان قدردان رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های این قشر غیور، دلاور و از جنس مردم هستند.

انتهای پیام/ص

ارسال نظرات
آخرین اخبار