خاش/ فرمانده سپاه شهرستان خاش گفت: از دوران دفاع مقدس تاکنون تحریم ظالمانه دشمن وجود داشته اما توانمندی های داخل سبب شد تا دشمن و ایادی استکبار در تحقق اهداف شوم خود ناکام شوند.
کد خبر: ۹۳۷۴۷۲۸
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خاش، سرهنگ پاسدار علی ثمره حسینی در نشست خبری تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس اظهار داشت :پیروی از اسلام, رهبری امام راحل وهمراهی مردم عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی و ایستادگی طی ٨ سال دفاع مقدس بود.

وی افزود: ورود مردم در قالب ارتش, سپاه و بسیج به میادین جنگ و حمایت آنان سبب شد تا دشمن عقب نشینی کند.

فرمانده سپاه شهرستان خاش تصریح کرد: از دوران دفاع مقدس تاکنون تحریم ظالمانه دشمن وجود داشته اما توانمندی های داخل سبب شد تا دشمن و ایادی استکبار در تحقق اهداف شوم خود ناکام شوند.

ثمره حسینی بیان کرد: همدلی دولت مردمی و مجلس انقلابی باهمراهی ملت ایران سبب می شود تا در حوزه اقتصادی به پیشرفت و توانمندی های بیشتری دست یابیم .

وی با بیان اینکه ٣٠ ویژه برنامه طی هفته دفاع مقدس در خاش برگزار می شود گفت:این ٣٠ ویژه برنامه با در نظر گرفتن شرایط کرونا پیش بینی شده است که سعی شده ویژه برنامه های با کیفیت بیشتری برگزارشود.

فرمانده سپاه شهرستان خاش با اشاره به اینکه ویژه برنامه های پیش رو در سه بخش اقدامات قبل ,حین و پس از هفته دفاع مقدس برنامه ریزی شده است گفت:اقدامات خوبی قبل از شروع هفته دفاع مقدس بحث فضا سازی شهر با کمک بسیج و سپاه در سطح شهر خاش انجام شد.

ثمره حسینی خاطر نشان کرد :دیدار با ائمه جمعه ,تجلیل از همه رزمندگان وخانواده شهدا ,رژه موتوری ,نواختن زنگ مهر ومقاومت ,صعود به قله تفتان توسط نیروهای مسلح و بسیجیان ,نشست های بصیرتی ,برگزاری یادواره شهدا از جمله ویژه برنامه های مهم هفته دفاع مقدس در خاش است .

فرمانده سپاه شهرستان خاش بیان کرد:با تلاش گروهای جهادی بسیج سازندگی در حال حاظر ١٥ پروژه مدرسه سازی در دست احداث بوده که هرکدام ٧٠ درصد پیشرفت داشته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای طرح کمک مومنانه ٧هزار بسته معیشتی در قالب این طرح با همکاری قرار گاه قدس ,سپاه سلمان ,بسیج سازندگی و خیرین در شهرستان خاش توزیع شده است گفت :طی هفته دفاع مقدس در قالب طرح کمک مومنانه ٥٠٠ بسته معیشتی که هرکدام ارزش ٤ میلیون ریال هست نیز در بین اقشار نیازمند و مستضعف توزیع خواهد شد .

سرهنگ ثمره حسینی اذعان داشت: باتوجه به کمبودهای محسوس در بانک خون استان آمادگی لازم جهت حضور اکیپ سیار انتقال خون در تمامی روزهای هفته دفاع مقدس برای اهدا خون سالم توسط پاسداران و بسیجیان خاشی وجود دارد.

وی در این خصوص گفت: ویژه برنامه های فرهنگی ,ورزشی ,مسابقات هنری ,برگزاری نمایشگاهها ,مهدهای قرآنی ,روشنگری نقش زنان در ٨ سال دفاع مقدس نیز با بهره گیری از فضای مجازی برنامه ریزی شده است .

فرمانده سپاه خاش تصریح کرد: با پیگیری بسیج ادارات میزخدمت در محلات و روستاهای آسیب خیز حاشیه شهر و بخش ها برپا می شود تا مشکلات و معظلات مردم با حضور مسئولین مربوطه مرتفع شود.

ثمره حسینی افزود: نقش مهم رسانه و مطبوعات در شناسایی و حل معظلات جامعه بسیار مهم و اساسی است .

وی در پایان گفت :رسانه ها در بحث کنترل و مدیریت ویروس کرونا نقش بسیار مهمی ایفا کرده اند لذا نیاز ضروری به بهره گیری از این ظرفیت جهت تشویق و ترغیب مردم به استقبال هرچه بیشتر از واکسیناسیون و ریشه کن شدن کرونا وجود دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار