به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس ۶۵۰ فروند شناور از ناوگروه‌های بسیج دریایی هرمزگان، اقتدار ایران اسلامی را در آب‌های نیلگون خلیج فارس به نمایش گذاشتند.
کد خبر: ۹۳۷۵۰۶۹
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳

به گزارش خبرگزاری بسیج هرمزگان ،فرمانده نیروی دریایی سپاه در این مراسم گفت: از این شمار ۱۴۵ فروند لنج و بقیه قایق و شناور‌های سبک هستند.

سردار علیرضا تنگسیری افزود: شناور‌های مردمی بصورت بسیج دریایی در هشت سال دفاع مقدس، نقش بسیار موثری در جابجایی مردم و مهمات برای رزمندگان اسلام ایفا کردند.

وی گفت: رزمندگان اسلام هشت سال مظلومانه و با کمترین امکانات در مقابل رژیم بعث عراق که از حمایت شرق و غرب و ایادی آن‌ها برخوردار بودند، ایثارگرانه ایستادند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه به حصر آبادان در دفاع مقدس هم اشاره کرد و گفت: شناور‌های بسیج دریایی در آن زمان در حوزه جابجایی و رساندن مهمات به رزمندگان، جانفشانی کردند.

سردار تنگسیری افزود: این شناور‌ها در عملیات‌های بدر، خیبر و والفجر هشت نیز نقش بسیار پررنگی داشتند.

وی به حضور ۵۸۸ ناوگروه بسیج دریایی در کشور اشاره کرد و گفت: اکنون بیش از ۱۵ هزار شناور در قالب بسیج دریایی ساماندهی، و ۳۹ هزار و ۵۰۰ بسیجی نیز به سازمان بسیج مستضعفان دریا افزوده شده اند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: این بسیج دریایی با کمک نیرو‌های مسلح و وجود مردم عزیز، در سواحل جنوب و شمال کشور ایجاد و ساماندهی شده است.

سردار تنگسیری افزود: برداران اهل سنت نیز مردانه در این بسیج دریایی شرکت کردند و اکنون این نیروی بزرگ دریایی موجب نگرانی دشمن شده است.

وی گفت: امروز به احترام خون شهدا و آغاز هفته دفاع مقدس، این رژه دریایی در منطقه یکم و پنجم نیروی دریایی سپاه در هرمزگان، منطقه دوم و چهارم در بوشهر، منطقه سوم در خوزستان و دو پایگاه مستقل جاسک و چابهار، و روز جمعه نیز در شمال کشور برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در پاسخ به سئوال دشمن که بسیج دریایی چیست می‌گویم، بسیج دریایی نیروی مقتدری است که پوزه دشمن را در هشت سال دفاع مقدس به زمین زد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه هم در این مراسم گفت: یکی از برکات هشت سال دفاع مقدس، حضور با برکت و پرصلابت مردم بود.

سردار عباس غلامشاهی افزود: اکنون شاهد الگویی از حضور مردم در همه عرصه‌ها، حتی امنیت دریایی هستیم.

وی گفت: امروز بیش از هزار فروند شناور‌های بسیج دریایی بطور همزمان، در طول سواحل، از اروند تا چابهار و پسابندر در مراسم رژه دریایی شرکت کردند.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه گفت: در هرمزگان نیز ۶۵۰ فروند انواع شناور‌های مردمی به عشق میهن در رژه دریایی حضور یافتند تا به جهانیان نشان دهند، پای نظام ایستاده اند.

سردار غلامشاهی افزود: یکی از عوامل اصلی پیروزی ما در ۸ سال دفاع مقدس، حضور مردم در کنار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار