گروه استان‌ها-به مناسبت هفته دفاع مقدس نخستین اکران مردمی فیلم مستند بلند دستمال سرخ‌ها در قم انجام می‌شود.
کد خبر: ۹۳۷۵۲۰۱
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳


به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، به مناسبت هفته دفاع مقدس نخستین اکران مردمی فیلم مستند بلند دستمال سرخ‌ها در قم انجام می‌شود. این فیلم مستند جمعه دوم مهرماه ۱۴۰۰ پس از نماز مغرب و عشاء در مقبره شهدای گمنام واقع در کوه خضر اکران می‌شود.

فیلم مستند دستمال سرخ‌ها، داستان علی تیموری، فرمانده‌اش و گروه دستمال سرخ‌ها را به تصویر کشیده است. نویسند و کارگردان این فیلم حنظله تاج‌الدینی رابری، تهیه‌کننده: حسین اسدی زاده و مجری طرح نیز موسسه دینی فرهنگی امید است.

در این مستند باند، نیرو‌های تحت فرماندهی شهید اصغر وصالی به دلیل بستن دستمال سرخ بر گردن‌هایشان به «گروه دستمال سرخ‌ها» شهرت داشتند.

روز ۲۸ آبان ماه سال ۱۳۵۹ و هم‌زمان با تاسوعای حسینی تصمیم گرفته شد عملیاتی برای روز عاشورا تدارک دیده شود. حوالی ظهر عاشورا، اصغر وصالی در تنگه حاجیان در نزدیکی گیلان غرب از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان اسلام‌آباد غرب و عمل جراحی مغز، براثر شدت جراحات به شهادت رسید.

در این مستند برای اولین بار تعدادی از بازماندگان گردان دستمال سرخ‌ها مقابل دوربین قرارگرفته‌اند و از چگونگی تشکیل این گردان تا نحوه شهادت اصغر وصالی و فرماندهی شهید علی تیموری و همچنین خاطراتی تکان‌دهنده از جنایات گروهک تروریستی منافقین در دوران دفاع مقدس را روایت کرده‌اند.

انتهای پیام/
ارسال نظرات