فرمانده ناحیه مقاومت ملکشاهی گفت: بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع در طول هفته دفاع مقدس در سطح این شهرستان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۳۷۵۹۹۱
|
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۷

به گزارش خبرگزاری بسیج،  سرهنگ پاسدار رسول مردایانی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: به عنوان متولی برنامه‌های ویژه دفاع مقدس موظف به اجرای آن هستیم اما این برنامه‌ها در صورت عملیاتی می‌شوند که  دستگاه‌ها با سپاه ناحیه شهرستان همکاری کنند.

مرادیانی افزود: با توجه به این‌که نسل جدید انقلاب اسلامی دفاع مقدس را ندیده‌اند و لمس نکردند بر خود وظیفه می‌دانیم که با توجه به خواست و ذائقه آنها فرهنگ دفاع مقدس را به نسل آینده منتقل کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملکشاهی گفت: شعار امسال هفته دفاع مقدس "ما مقتدریم" که در این راستا در

طول این هفته سپاه ناحیه ملکشاهی در نظر دارد بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع را در سطح شهرستان اجرا کند که امیدواریم تمام دستگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: نخستین برنامه هفته دفاع مقدس در شهرستان ملکشاهی  روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه جاری تحت عنوان پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت و سرکشی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملکشاهی گفت:روز پنجشنبه یکم مهرماه 1400 ، گل‌باران و عطر افشانی قبور شهدا، نواختن زنگ مقاومت و ایثار به صورت نمادین در یکی از مدارس شهرستان و اجرای برنامه در شبکه شاد و پخش برنامه‌های مرتبط با دفاع مقدس با محتوی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای دانش آموزان از برنامه‌های دومین روز از هفته دفاع مقدس در شهرستان است.

وی از اجرای یادواره  شهدا در هفته دفاع مقدس خبرداد و افزود:در این برنامه‌ها از خانواده شهدا تجلیل و برای دانش آموزان برنامه‌هایی در نظر گرفته می‌شود.

رسول مرادیانی یادآورشد: در سومین روز از هفته دفاع مقدس(جمعه) که به نام "معنویت ،زنان ، خانواده و سلامت" نام‌گذاری شده است ، حضور در نماز جمعه و برگزاری میز خدمت توسط ادارات در معیادگاه نماز جمعه و اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم از برنامه‌های این روز است.

وی افزود: روز شنبه "ولایت‌مداری ، جوانان ، علم و دانش‌پژوهی" است که یک هشتک تحت عنوان دفاع مقدس و دانش آموز در فضای مجازی و شبکه شاد راه اندازی می‌شود و یادآوره شهدای دانش آموز نیز برگزار و از سوی سپاه ناحیه ملکشاهی ازمدافعان سلامت تجلیل به عمل می‌آید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملکشاهی  گفت: مسابقات کتابخوانی در فضای مجازی و اجرای مسابقات ورزشی بومی و محلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس شهرستان ملکشاهی است.

وی افزود: روز یک‌شنبه "دفاع همه جانبه ،پشتیبانی مردم و اصناف " با سرکشی از خانواده‌های ایثار گر اصناف و برگزاری نشست‌های بصیرتی به پایان می‌رسد.

مرادیانی یادآورشد: روز دوشنبه تحت عنوان "وحدت ملی، بصیرت، دشمن شناسی و استکبار ستیزی" است که با اربعین حسینی مقارن می‌شود و هدف تبیین ارتباط فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس برای مردم توسط امامان و جماعت در سطح شهرستان است.

وی افزود: سه شنبه تحت عنوان "نیروهای مسلح ، بسیجیان  یاجهادگران عشایر " است که تجلیل از سربازان نمونه ، توزیع کمک‌های مومنانه برای دانش آموزان نیازمند و آسیب دیدگان از کرونا از برنامه‌های این روز است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملکشاهی گفت: روز چهارشنبه تحت عنوان "فرماندهان ، عزت‌مداران و حماسه

آفرینان" است که با تجلیل از فرماندهان و برگزاری یادواره‌ها در برخی روستاها اجرا می‌شود از برنامه‌های آخرین روز از هفته دفاع مقدس است.

ارسال نظرات