حجت الاسلام رحماني امام جمعه شهرستان لردگان گفت: بزرگترين و باشکوه ترين اجتماع شيعيان جهان اربعين است که از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.
کد خبر: ۹۳۷۶۲۴۰
|
۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام یدالله رحمانی امام جمعه شهرستان لردگان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت: در ابتدا خودم و همه‌ی نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش می‌کنم، اهل تقوا برای بهره مندی تمام و کمال از تقوا به نظارت پروردگار عالم، نظارت حضرت صاحب الزمان (عج) و نظارت اعضا و جوارح بر ما وجود دارد که در همه شب و روز و همه شرایط ما را می‌بیند و بر ما نظارت دارد.

وی افزود: سه نظارت قوی بر انسان وجود دارد: اول،  ذات مقدس پروردگار بر اعمال و رفتار انسان اشراف و آگاهی دارد. دوم؛  اعضا و جوارح انسان روزقیامت بر ما شهادت خواهند داد و سوم؛  ظهور، حضور و نظارت امام عصر (عج) بر انسان است.

رحمانی بیان داشت: فرد با تقوا نباید تصور کند که امام عصر (عج) آن را نمی‌بیند، منتظر واقعی باید در هر شرایطی با تقوا باشد و آن نظارت‌های سه گانه را مدنظر داشته باشد.

امام جمعه لردگان گفت: ما باید شرایط جامعه را تغییر دهیم تا امام عصر (عج) بپسندد، شیعه امام زمان (عج) برای مهدوی شدن باید قائم به عدل باشد. در واقع قائم به عدل بودن یک اعتقاد است که باید در فرد و در جامعه نهادینه شود تا جامعه مهدوی شکل بگیرد.

خطیب جمعه لردگان در ادامه به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دوران دفاع مقدس با شجاعت، فداکاری و ایمان رزمندگان اسلام ماندگار شده است، همه ما وظیفه داریم ارزش‌های این دوران مقدس را حفظ و ترویج دهیم، زیرا دفاع مقدس درس ایمان، شجاعت و شهادت است.

امام جمعه لردگان تصریح کرد: در طول تاریخ ایران بزرگ و پر افتخار، در دوران برخی پادشاهان قسمت‌های وسیعی از ایران بزرگ جدا شد، اما تنها در دوران دفاع مقدس که کل دنیا متحد شدند و با تمام وجود به این سرزمین کهن حمله کردند، اما شکست خوردند و رزمندگان اسلام اجازه ندادند ذره‌ای از این خاک جدا شود.

وی با اشاره به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی گفت: در رابطه با اربعین نیز این راهپیمایی بزرگ اولین زمینه اجتماع بزرگ و جهانی برای ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) است، دشمنان اسلام از این اجتماع بزرگ ترس دارند.

حجت الاسلام یدالله رحمانی امام جمعه شهرستان لردگان افزود: بزرگترین و باشکوه‌ترین اجتماع شیعیان جهان اربعین است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ان شا الله با نابودی این ویروس منحوس مجدد آن اجتماع باشکوه برگزار خواهد شد.
ارسال نظرات