زنجان-نماينده ولي فقيه وامام جمعه زنجان گفت:رزمندگان اسلام در برابر تهاجم سربازان رژیم صدام، شجاعانه و حسین وار جنگیدند که امروز باید حماسه آفرینی های آنان به نسل جوان انتقال یابد.
کد خبر: ۹۳۷۷۷۸۲
|
۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛ حجت الاسلام علی خاتمی در آیینی که از سوی شورای فرهنگی پایگاه‌های مقاومت بسیج و روابط عمومی استانداری زنجان که با حضور استاندار، فرماندهان "سپاه انصارالمهدی و تیپ ۲۱۶ زرهی شهید سرلشکر غلامرضا مخبری زنجان" و همچنین شماری از مسئولان و بسیجیان برگزار شد، افزود: جنگ ذاتا چیز خوبی نیست و جز ویرانی، کشت و کشتار، از هم پاشیدن کانون گرم خانواده و نابسامانی اقتصادی، عایدی ندارد.
 
حماسه آفرینی رزمندگان دفاع مقدس بايد به نسل جوان انتقال یابد

وی ادامه داد: جنگ هشت ساله در ۳۱ شهریور ماه ۵۹ از سوی دشمنان انقلاب و نظام بر ایران تحمیل شد و نیرو‌های مسلح ایران و ملت ایران در مقام دفاع برآمدند و توانستند با ایثار، مقاومت و ایستادگی خود در برابر صدام و حامیان رژیم بعث عراق، آنان را به خاک مذلت بکشانند.

حجت الاسلام خاتمی، اظهار داشت: سربازان رژیم بعث عراق به پشتیبانی و حمایت دشمنان، در روز آغازین جنگ از زمین، هوا و دریا به کشور ایران حمله کردند و ایران که شروع کننده این جنگ نبود به دفاع برخاست و رزمندگان اسلام با حضور در جبهه‌های جنگ اجازه ندادند این سرزمین به دست دشمنان افتاده و تجزیه شود.

امام جمعه زنجان گفت: بیش از ۴۰ کشور مختلف جهان در این جنگ نابرابر از صدام حمایت مالی و نظامی کردند و از ۶ ماه قبل بزرگترین تسلیحات نظامی از سوی فرانسه در اختیار این رژیم قرار گرفته بود و طبق برنامه ریزی دقیقی که کرده بودند قرار بود ظرف یک هفته تا ۱۰ روز ایران را تصاحب کنند، اما نیرو‌های مسلح و بسیجیان سرافراز به پشتیبانی ملت این اجازه را به دشمنان این مرز و بوم ندادند.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه نیرو‌های مسلح ایران در برابر هجمه ناجوانمردانه دشمنان، غوغا به پا کرده و حماسه‌های جاوید و ماندگاری را خلق کردند و اجازه ندادند وجبی از خاک این سرزمین در دست دشمن باقی بماند، افزود: رزمندگان اسلام در برابر تهاجم سربازان رژیم صدام، شجاعانه و حسین وار جنگیدند و در این راه شهدا و جانبازان زیادی تقدیم شد که امروز باید حماسه آفرینی‌های آنان به نسل جوان انتقال یابد.

نماینده، ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه تاریخ، ریشه هر ملتی است و هرچه ریشه عمیق‌تر، سربلندی نیز بلندتر خواهد بود و در واقع ملت بی اصل و ریشه همواره توسری می‌خورد، گفت: استعمارگران برای سلطه بر دیگر کشور‌ها و پیاده کردن برنامه‌های شوم و پلید خود سعی می‌کنند بین نسل جوان و ریشه‌های آنان فاصله بیندازند که این اجازه را هرگز نباید به آنان داد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز به گوشه‌های کوچکی از خاطرات خود در جبهه‌های حق علیه باطل اشاره کرد و گفت: این خاطرات گوشه‌ای کوچک از یک حماسه بزرگ است که بازگویی‌ها نشان می‌دهد رزمندگان اسلام با دست خالی و با تکیه بر سلاح ایمان در برابر هجمه دشمنان، مقاومت و ایستادگی کرده و چه رشادت‌هایی که نکردند.

سردار جهانبخش کرمی افزود: رزمندگان اسلام در زیر آتش سنگین تسلیحاتی دشمن، شجاعانه و تا آخرین نفس و قطره خون جنگیدند، اما تسلیم نشدند چرا که ایمان، بصیرت، اعتقادات دینی و ولایتمداری عاشورایی در آنان موج می‌زد.

وی، از جنگ تحمیلی و نابرابر رژیم بعث عراق بر علیه ایران به عنوان جنگ جهانی در مقیاس کوچک یاد کرد و اظهار داشت: کشور‌های زیادی در این جنگ از صدام حمایت کردند، اما آنان در مقابل عزم و اراده رزمندگان دلیر اسلام و ملت همیشه در صحنه ایران، به صورت مفتضحانه شکست خوردند.

سردار کرمی با بیان اینکه نیرو‌های مسلح در دوران دفاع مقدس با حضور در میدان نبرد، کربلا را مشق کردند و امروز نیز یقین داریم که دشمنان در مقابل ایمان، عزم و اراده این ملت شجاع، بصر و شهید پرور، شکست پذیر هستند.

وی در بخشی از سخنان خود گریزی نیز به حماسه‌های شهدای دوران دفاع مقدس قبل از شهادت‌شان زد و تصریح کرد: امروز شهدا ناظر و شاهد بر اعمال و رفتار ما هستند و از ملت ایران در مقابل دشمنان حمایت می‌کنند.
ارسال نظرات