مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با اشاره پیاده روی عظیم اربعین افزود: پیاده روی اربعین اثرات و ثمرات بزرگی برای امت مسلمان به همراه دارد. چرا که این عمل تجدید عهد بیت( علیهم السلام) است.
کد خبر: ۹۳۷۷۹۲۳
|
۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
به گزارش خبرگزاری بسیج از مازندران، حجت الاسلام رعایتی مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه کربلا در مراسم اربعین حسینی در سپاه کربلا، ضمن فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین (علیه السلام)، با اشاره به اقدامات امام حسن عسگری (علیه السلام) برای ترسیم ظهور، گفت: پنج نشانه برای مومن واقعی بیان می‌کنند که یکی از آن‌ها زیارت اربعین از نزدیک است. عزاداری برای روز عاشورا و دهه اول محرم همگانی است، اما در چله و اربعین حسینی، راه را به مومنان نشان میدهد.

مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه کربلا با اشاره پیاده روی عظیم اربعین افزود: پیاده روی اربعین اثرات و ثمرات بزرگی برای امت مسلمان بهمراه دارد. چرا که این عمل تجدید عهد و بعیت با اهل بیت (علیهم السلام) است که باید آن را در عمل به اثبات برسانیم.

حجت الاسلام رعایتی در ادامه با با بیان اینکه دوسال است که به واسطه کرونا مساله پیاده روی اربعین، در ایران برگزار نشده است، خاطرنشان کرد: باید ستاد کرونا به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مسائل معنوی در دوران کرونا هم توجه ویژه داشته باشد.

مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه کربلا در بخش دیگری از سخنان خود به دوران هشت سال دفاع مقد س اشاره کرد و یادآور شد: اگر نگاهی به تاریخ داشته باشیم خواهیم دید که خرمشهر ، سه بار درطول حکومت حکمرانان پیشین به دست بیگانگان افتاد.اما در دوران هشت سال دفاع مقدس، با رهبری و تدبیر امام خرمشهرآزاد شد.
 
حجت الاسلام رعایتی با تصریح بر نقش ولایت در نظام اسلامی ، خاطرنشان کرد: عزت امروز ایران اسلامی به خاطرپیروی  محض از ولایت است.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با بیان اینکه اربعین نشان دهنده عبرت تاریخی به مسلمان است که بخاطر پیروی نکردن از ولایت، امام حسین(علیه السلام) شهید شدند،تاکید کرد: مهم ترین فلسفه اربعین ، نشان دادن پیروی از ولایت است.
 
انتهای پیام/
ارسال نظرات
آخرین اخبار