پدر شهیدان موحددانش به فرزندان شهیدش پیوست.
کد خبر: ۹۳۷۸۷۲۶
|
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، حاج غلامحسین موحددانش پدر شهیدان محمدرضا و علیرضا موحددانش از فرماندهان با اخلاص دفاع مقدس همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس آسمانی شده و به فرزندان شهیدش پیوست.

 

مراسم تشییع و تدفین این پدر شهید پنج شنبه در جنب قطعه 25 گلزای شهدای بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد.

 

درباره شهید موحد دانش

 

شهید علیرضا موحد دانش با شروع جنگ تحمیلی به جبهه اعزام شد و به‌عنوان جانشین محسن وزوایی در عملیات «بازی دراز» حضور یافت و در همین عملیات، یک دستش قطع شد.

 

پس از عملیات «مطلع الفجر» مدتی بعد به تیپ 27 محمد رسول‌الله (ص) اعزام شد تا به‌عنوان معاون گردان حبیب بن مظاهر مأموریتش را انجام دهد.

 

شهید موحد دانش پس از خاتمه عملیات فتح‌المبین، فرماندهی گردان حبیب بن مظاهر را بر عهده گرفت و نقش فعالی در مراحل سه‌گانه «الی بیت‌المقدس» و آزادی خرمشهر ایفا کرد.

 

شهید موحد دانش پس از پایان عملیات بیت‌المقدس، به لبنان اعزام شد و بعد از بازگشت از لبنان، فرماندهی تیپ 10 سیدالشهدا (ع) را بر عهده گرفت و در عملیات والفجر 1 با این تیپ وارد عملیات شد و در همان عملیات نیز مجدداً مجروح شد.

 

سرانجام علیرضا موحد دانش، در تاریخ 13 مرداد 1362 در عملیات والفجر 2 در منطقه حاج عمران، درحالی‌که فرماندهی تیپ 10 سیدالشهدا (ع) را بر عهده داشت به فیض شهادت نائل شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار