همزمان با آخرین روز از هفته دفاع مقدس از سربازان نمونه سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام تجلیل شد.
کد خبر: ۹۳۷۸۸۳۴
|
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ همزمان با آخرین روز از هفته دفاع مقدس آیین تجلیل از مقام سرباز با حضور فرماندهان و مسئولان سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در آستانه مقدس امامزادگان حلیمه و حکیمه سلام الله علیها شهرکرد برگزار شد.

سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در این مراسم ضمن تسلیت ایام پایانی ماه صفر و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا، گفت: در دوران دفاع مقدس بیش از 60 هزار شهید سرباز در ارتش و سپاه تقدیم کرده ایم، که به ارواح طیبه این عزیزان درود و سلام می فرستیم.

وی افزود: یک روز از هفته دفاع مقدس به عنوان سربازان اختصاص داده شده  این مراسم برای تجلیل از مقام سرباز است که در محل مقدس و معنوی آستان امامزادگان شهرکرد برگزار گردید.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام تصریح کرد: سربازان نقش عمده ای در هشت سال دفاع مقدس داشتند و نباید یاد و خاطره فداکاری و ایثار این عزیزان فراموش شود.

وی، گفت: سرباز زینت و ابهت کشور است و امنیت آفرین می باشد و مدالی که در زمان حاج قاسم سلیمانی بعنوان یک ژنرال بی نظیر در دنیا به آن افتخار می کرد، این بود که وصیت نمودند روی سنگ قبرم بنویسید " سرباز".

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام  تأکید کرد: سربازی ولایت بالاترین افتخار است و حاج قاسم سلیمانی از همه عناوین و نام و نشان ها گذشت تا سرباز اسلام و سرباز ولی امر و سرباز کشور شد.

سردار اکبری، گفت: علی لندی هم (نوجوان ایذه ای که برای نجات همسایگان در آتش سوزی به شهادت رسید)، یکی از سربازان فداکار اسلام است که یادش را گرامی می داریم.

وی، با اشاره به خاطره ای از سرباز شهید ایرج مولوی که در منطقه جزیره مجنون به شهادت رسیده، در حضور مادر این شهید در مراسم تجلیل از مقام سرباز، یاد و خاطره برادر پاسدار شهیدش غلامحسین مولوی را هم گرامیداشت که در منطقه شمالغرب کشور در درگیری با گروهک ضدانقلاب به فیض شهادت نایل آمد و افزود: این خانواده دو شهیدی سالیان سال از هیچ امکانات و حق و حقوقی برای فرزندان شهید خود استفاده نمی کردند که درس بزرگی برای ماست.

سردار اکبری، گفت: مرگ اجباری است؛ اما شهدا انتخاب کردند که مرگشان با شهادت باشد که افتخار بزرگی است و دفاع مقدس به خاطر معنویت رزمندگان و شهدا نورانیت داشت و در واقع همان فرهنگ اسلام ناب محمدی است.

وی، گوشه ای از توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی را برشمرد و گفت: مقاومت مردم بویژه مرزنشینان و عشایر در روزهای نخستین جنگ، پیشروی ارتش بعثی صدام را که از سوی همه کشورها و قدرت های شرق و غرب حمایت می شد، متوقف کرد.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام افزود: نبرد عاشورایی ما در هشت سال دفاع مقدس نورانیت به این جنگ داد و همه اقشار مختلف اعم از روحانیت، معلمان، دانش آموزان، کارگران، کشاورزان و اصناف مختلف در میدان دفاع از حریم جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی حضور پیداکردند.

وی، تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس شاهد نصرت الهی و معجزات گوناگونی بودیم که یکی از آنها عملیات پیچیده والفجر 8 و عبور از رودخانه خروشان اروند بود که همه کارشناسان نظامی دنیا را متحیر کرد.

سردار اکبری، برکات هشت سال دفاع مقدس را برشمرد و با اشاره به بی لیاقتی پادشاهان گذشته ایران که باعث جدایی بخش های مختلف کشور با جنگ و بی جنگ شده بودند،  تمایز هشت سال دفاع مقدس با دیگر جنگ های دنیا را تشریح کرد.

وی در پایان گفت: آرامش و اقتدار امروز ما برگرفته از 8سال دفاع مقدس است. داوطلب شدن سربازان وظیفه برای مأموریت های سخت هم الگوگرفته از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می باشد.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین  سیدامان الله حسینی صدر هم طی سخنان کوتاهی ضمن تسلیت ایام پایانی ماه صفر، از مقام سربازان در هفته دفاع مقدس تجلیل کرد.

اجرای سرود، رزم نوازی سربازان وظیفه، مداحی، تجلیل از خانواده سرباز شهید ایرج مولوی و 20 سرباز نمونه سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام، غبارروبی مضجع شریف امامزادگان حلیمه و حکیمه سلام الله علیها از دیگر بخش های این مراسم معنوی بود.

در این مراسم سربازان ستاد فرماندهی سپاه استان نیز با اهدای گل و هدیه معنوی از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس تجلیل کردند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار