خبرهای داغ:
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس استان:
حجت الاسلام عبادی بر ضرورت نگارش تجربیات ارزنده پیشکسوتان دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: باید بترسیم از اینکه دستاوردهای عظیم انقلاب به دست من و شما ضایع شود.
کد خبر: ۹۳۷۹۳۲۷
|
۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس استان اظهار کرد: تجربیات پیشکسوتان دفاع مقدس باید نوشته شود تا از بین نرود.

 نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به آیه ۲۴ سوره انفال «یٰاَیُّهَا الَّذینَ ءامَنُوا استَجیبوا للهِ وَ لِلرَّسولِ اِذا دَعاکُم لِما یُحییکُم؛‌ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دعوت خدا و پیامبر را اجابت کنید هنگامی که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد!»، گفت: با قرینه این آیه کریمه در آیات جهاد، یک معنی زیبا به ذهن تبادر می‌کند که در صحنه میدانی هم جز آن نمی‌تواند باشد، اینکه خداوند متعال انسان در راه عبودیت برای کمال آفریده است.

 وی با بیان اینکه استعداد‌ها در وجود انسان خفته است، ادامه داد: خداوند متعال از شما می‌خواهد به آنچه که شما را زنده می‌کند؛ عرف بی‌سواد حیات را در همان آثار حیات حیوانی و نباتی می‌فهمند و حال آنکه حیات معنای وسیعی دارد.

 حجت الاسلام و المسلمین عبادی، بیان کرد: خداوند می‌خواهد استعداد‌های خفته را احیاء کنید تا حیات عقلانی، علمی، وجدانی، سیاسی، اجتماعی، نظامی و اقتصادی جامعه رشد کند.

 امام جمعه بیرجند با بیان اینکه جامعه مرده و در دست بیگانگان که در آن از فطرت، حیات عقلاتی و علمی خبری نیست طبعاً از آن کاری ساخته نیست، گفت: جهاد، دفاع و در دست بیگانه نبودن جامعه زمینه‌ای است که جامعه می‌تواند رشد پیدا کند.

 وی در ادامه خاطر نشان کرد: جامعه‌ای که در دست بیگانگان بود و از خود هیچ نداشت با انقلاب اسلامی احیاء شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی خطاب به پیشکسوتان بسیجی گفت: شما که جامعه و نسل آینده خود را با دفاع و جهاد کمک کردید در ثواب همه آن‌ها شریک هستند، زیرا هیچ بنیانی مهمتر از بنیان استقلال نیست، اما شرطش این است خود ما مستقل سعی کنیم همه تصمیم‌گیری‌های ما در راستای امر خدا و رسولش باشد.

 وی با بیان اینکه خطر بزرگ بی تفاوتی در کمین جامعه است، افزود: عدم پایبندی به امر خدا و رسول مبادا موجب لغزش و فتنه‌ای شود که اگر این لغزشگاه پیش بیاید دیگر تنها شامل مقصر‌ها نمی‌شود بلکه همه جامعه را فرا می‌گیرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، تأکید کرد: اگر دشمن بر جامعه‌ای تسلط پیدا کند دیگر حد و مرزی برای ظلم و جنایت در حوزه‌های مختلف ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اهمیت حفظ  استقلال کشور، گفت: باید بترسیم از اینکه دستاورد‌های عظیم انقلاب به دست من و شما ضایع شود و ما این تجربه تلخ را در صدر اسلام داشته ایم.

 نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در پایان با اشاره به جنایات دشمن در کشور‌های منطقه، تأکید کرد: ایران اسلامی در صدر جهان جزو کشور‌های دارای امنیت است، اما اگر دشمن مسلط شود هیچ چیز نخواهیم داشت لذا باید همه امور باید بر اطاعت خدا و رسول تنظیم شود تا عزت کشور همواره پابرجا بماند.
ارسال نظرات