مدیرکل استاندارد لرستان تاکید کرد: صدور پایان کار برای ساختمان‌های جدید منوط به دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور است.
کد خبر: ۹۳۸۰۳۴۷
|
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، مرضیه قنبریان امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۴۴۸ مورد درخواست بازرسی در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور ثبت شد که منجر به صدور ۳۹۱ مورد تاییدیه ایمنی آسانسور شد.

وی با بیان اینکه تاییدیه های ایمنی آسانسور دارای اعتبار یک ساله است، اظهار کرد: مالکین و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور باید آسانسورهای در حال بهره‌برداری را تحت سرویس و نگهداری مستمر قرار دهند.

مدیرکل استاندارد لرستان افزود: به منظور حصول اطمینان از برقراری شرایط استاندارد، بایستی درخواست بازرسی ادواری آسانسور منصوبه، به صورت سالیانه در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور ثبت شود.

قنبریان با بیان اینکه برای تأمین ایمنی لازم در آسانسور، رعایت استانداردهای مربوطه اجباری است و این موضوع به تمام شهرداری‌های استان اعلام شده است، گفت: صدور پایان کار برای ساختمان‌های جدید منوط به دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور است.

وی با اشاره به استقرار سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به نشانی http://lift.isiri.gov.ir به منظور نظارت بیشتر بر فرآیند استانداردسازی آسانسور در سطح استان افزود: دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور تنها از طریق این سامانه قابل پیگیری خواهد بود.

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: استفاده کنندگان از آسانسورها می‌توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی نصب شده در داخل کابین آسانسور که با عنوان شناسه ملی آسانسور شناخته می‌شود، به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷، از وضعیت تاییدیه آن آسانسور مطلع شوند و در صورت مشاهده آسانسور بدون تاییدیه، موضوع را از طریق شماره تلفن ۳۳۲۳۸۳۹۳ داخلی ۱۴۳ به اداره کل استاندارد لرستان گزارش دهند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار