تبریز- رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی خودباوری و خوداتکایی را از دستاوردهای دوران دفاع مقدس دانست و گفت: باید ایثارگران، رزمندگان و شهدای آن دوران را به بهترین شکل ممکن به نسل‌های آینده معرفی کنیم.
کد خبر: ۹۳۸۰۴۹۷
|
۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷

به گزارش خبرگزاری  بسیج از آذربایجان شرقی،  موسی خلیل‌اللهی در آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس شاغل در دادگستری استان، با بیان اینکه قدردان تمام زحمات ایثارگران هستیم، اظهار داشت: دوران دفاع مقدس در امتداد فرهنگ عاشورا بود، دورانی که روحیه ایثار و شهادت را در جامعه را به حد اعلاء رساند و اعتماد به نفس را در ملت ایران نهادینه کرد.

وی افزود: اگر امروز در حوزه‌های مختلف ایران اسلامی حرفی برای گفتن دارد، ریشه آن به دوران هشت ساله دفاع مقدس بر می‌گردد و تمام دستاوردهای امروز از دوران دفاع مقدس نشات گرفته است.

خلیل اللهی با بیان اینکه بر خود وظیفه می‌دانیم از ایثارگران قدردانی کرده و نقشی در راستای انتقال این دوران به نسل‌های بعدی ایفا کنیم، ادامه داد: همانگونه که فرهنگ عاشورا به صورت سینه به سینه و مردمی طی ۱۴ قرن منتقل شده است و روز به روز پرشورتر شده و نفوذش بیشتر می‌شود، امیدواریم کاری کنیم تا نسل چهارم انقلاب که با دوران دفاع مقدس و اصل انقلاب فاصله داشتند نظام، انقلاب و دوران دفاع مقدس را درک کنند.

وی، خودباوری و خوداتکایی را از دستاوردهای دوران دفاع مقدس دانست و گفت: باید ایثارگران، رزمندگان و شهدای آن دوران را به بهترین شکل ممکن به نسل‌‎های آینده معرفی کنیم.

خلیل اللهی عنوان کرد: بر همین اساس باید به نسل‌های آینده بگوییم دورانی در کشور اتفاق افتاد که قدرت‌های بزرگ جهان با حمایت از صدام دست به دست هم داده بودند تا با این نظام مقابله کنند اما نظامی که متکی به فرهنگ عاشورا بود یک وجب از خاک خود را به دشمن نداده و با پیروزی جنگ را به پایان رساند.

ارسال نظرات