زنجان-دبیر جشنواره داستان نویسی قلم جوان از استقبال کم نظیر مخاطبان زنجانی از این جشنواره خبر داد.
کد خبر: ۹۳۸۰۵۱۵
|
۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱

حجت‌الاسلام میثم  صحبتلو در گفت وگو با خبرنگار بسیج زنجان با بیان اینکه جشنواره قلم جوان برای نخستین بار در استان زنجان برگزار شد،گفت:این جشنواره به همت مجموعه‌های تربیتی و مسجدی سطح شهر برای دانش‌آموزان نوجوان زنجانی برگزار شد.

 

استقبال کم نظیر مخاطبان زنجانی از جشنواره داستان نویسی قلم جوان

 

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره استعدادیابی و جذب دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند در این زمینه است،تصریح کرد: این جشنواره که در بخش داستان کوتاه برگزار شد، حاصل همفکری و همکاری بیش از 25 مجموعه تربیتی و فرهنگی مسجدی در شهر زنجان بود.

 

دبیر جشنواره داستان نویسی قلم جوان با بیان اینکه در ابتدا قرار بود این جشنواره منحصراً در شهر زنجان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به استقبال زیاد از این جشنواره به‌صورت استانی برگزار شد و دبیرخانه جشنواره در آذر و دی 1399 شکل گرفت.

 

حجت‌الاسلام صحبتلو خاطرنشان کرد: طی 3 ماه با تحقیق و مصاحبه با اساتید و صاحب‌نظران رشته داستان کوتاه در داخل و خارج از استان در نهایت، فراخوان این جشنواره از 20 فروردین سال جاری (همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی) تا 7 خرداد منتشر شد.

 

دبیر اولین جشنواره داستان‌نویسی قلم جوان با بیان اینکه با استقبال کم‌نظیر و خیره‌کننده مخاطبان در این جشنواره مواجه شدیم، گفت: در مجموع 330 اثر در 4 محور به دبیرخانه جشنواره واصل شد.

 

وی اظهار داشت: در هر کدام از محورهای علمی- تخیلی و ادبیات پایداری 105 اثر، موضوعات مذهبی 85 اثر، طنز و کمدی 25 اثر و بخش بزرگسالان هم که در روزهای آخر به جشنواره اضافه شده بود 10 اثر به دبیرخانه ارسال شد.

 

حجت‌الاسلام صحبتلو، هدف کلی از برگزاری جشنواره را تربیت نویسندگانی متعهد و خلاق بیان کرد و افزود: در این جشنواره از 36 نفر از برگزیدگان تجلیل می‌شود و این نوید را بدهیم که به محض صدور مجوز برگزاری حضوری کلاس‌ها اگر این 36 نفر مایل باشند، کارگاه‌های آموزشی نیز آغاز خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این 36 نفر از داستان‌هایی که نویسندگان آن‌ها مستعد بودند نیز جهت تکمیل ظرفیت کارگاه‌ها استفاده خواهد شد و برنامه چندساله‌ای برای آن‌ها تدوین شده است.

 

دبیر اولین جشنواره داستان‌نویسی قلم جوان گفت: اولیای دانش‌آموزان کمک کنند تا با همفکری و هم‌افزایی، یک نگاه عمیق و راهبردی به نویسندگی و داستان کوتاه داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه این جشنواره منحصر به داستان نخواهد بود، ابراز کرد: فیلمنامه‌نویسی، شعر و رمان نیز در ادامه در برنامه‌ها قرار دارد.

 

گفتنی است مراسم اختتامیه نخستین جشنواره داستان نویسی قلم جوان روز شنبه دهم مهرماه در محل سالن همایش های حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

ارسال نظرات