همزمان با 28صفر مراسم سوگواری رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم و شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام در مسجدجامع شهرکرد برگزارشد.
کد خبر: ۹۳۸۱۰۰۴
|
۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸

 به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ در ویژه برنامه روز 28 صفر که با رعایت اصول بهداشتی برگزارشد، حجت الاسلام کریمی با تسلیت رحلت جانگداز رحمت العالمین صلی الله علیه و آله و سلم و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام و حضرت امام رضا علیه السلام به بیان بخشی از فضایل پیامبراعظم صلی الله علیه وآله و سلم و سبط اکبر امام مجتبی علیه السلام پرداخت.

در ادامه این مراسم زیارت پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله و سلم از بعید بانوای حجت الاسلام کریمی قرائت و نماز جماعت ظهر و عصر اقامه شد.

تلاوت آیات نورانی قرآن مجید ، مداحی ، سینه زنی و ذکرمصیبت و تقدیم غذای نذری از دیگر برنامه های روز 28 صفر بود.

همچنین مراسم عزاداری شام رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم و شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام با رعایت اصول بهداشتی برگزارشد.

دراین مراسم حجت الاسلام  دکترسیدمهدی هاشمی با تسلیت ایام حزن و غم رحلت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه وآله و سلم و شهادت سبط اکبر حضرت امام مجتبی علیه السلام با اشاره به بیان ابعاد شخصیت حضرت رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وآله گفت: آن حضرت دریای بیکران فضایل اخلاقی بودند و انسان ها را به یکتاپرستی و عبودیت دعوت می کردند.

کارشناس مسایل مذهبی ادامه داد: رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وآله و سلم رفتارش پر از زیبایی‌هاست و نگاه کردن به آن حضرت حکایت از عدالت درونی ایشان دارد و رفتار کریمانه‌اش گویای بزرگی روح و خشم و خشنودی اش تنها بخاطر رضایت پروردگارش بود.

حجت الاسلام هاشمی ادامه با تلاوت آیه 21سوره مبارکه الأحزاب "لَقَد كانَ لَكُم في رَسولِ اللَّهِ أُسوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَن كانَ يَرجُو اللَّهَ وَاليَومَ الآخِرَ وَذَكَرَ اللَّهَ كَثيرًا " ادامه داد: از دیدگاه قرآن مجید پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله و سلم اسوه حسنه نام گرفتند، اسوه یعنی سر مشق و مقتدا اسوه بودن است.

 نماز جماعت مغرب و عشاء مداحی، نوحه خوانی، سینه زنی و ذکر مصیبت توسط مداحان اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام از دیگر برنامه های این مراسم بود.

شایان ذکراست: مراسم سوگواری خامس آل عبا در دهه های اول، دوم و سوم ماه محرم با سخنرانی: حجج اسلام: شیخ ابوالقاسم قربانی و شیخ محسن حجت پناه، حبیب الله شاهسون در و نیز مراسم دهه ی اول، دوم و سوم ماه صفر با سخنرانی حجج اسلام : امیر لجمورکی، سید مصطفی هاشمی، حسین صادقی و سید مهدی هاشمی  برگزار و مداحان اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام به ذکر مصیبت نوحه خوانی و قرائت ادعیه پرداختند.

این مراسم که به همت هیأت رزمندگان اسلام استان، پایگاه بسیج و مجموعه ی فرهنگی مسجدجامع از اول محرم همراه با اقامه ی نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع شهرکرد برگزار شده و تا آخرین شب از ماه صفر ادامه خواهد داشت.

ارسال نظرات