یکی از یادگاران دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس برای ملت ما یک دنیا، یک گنج ویک ثروت است.
کد خبر: ۹۳۸۱۵۴۱
|
۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، سردارسرتیپ پاسدارمهدی فرهنگ دوست جمعه شب در یادواره شهید عباس دهقان بهابادی با عنوان آبروی محله درروستای احمد آباد بهاباد با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس وشهدای مدافع حرم و شهدای سلامت وامنیت پدران و مادران شهدا را گنجینه‌های خداوند دانست و گفت: مادران شهدا با تربیت فرزندانی غیور، شجره جهاد و شهادت را آبیاری کردند.
وی با بیان اینکه اگر مادران شهدا فرزندانشان را فدایی انقلاب کردند، برای پایداری دین اسلام و اجرای عدالت، حفظ حجاب و عفاف بود و ما نیز باید راه آنان را ادامه دهیم افزود: یادواره شهید آبروی محله با هدف قدردانی از خانواده‌های شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و معرفی حماسه‌ها و فداکاری‌های شهیدان به نسل امروزی برگزار می‌شود.
این یادگاردفاع مقدس با بیان اینکه شهدا زنده و نزد خدا روزی می‌خورند، اظهار کرد: علیرغم گذشت ۴۲ سال از دفاع مقدس هنوز یاد و خاطرات شهدا از ذهن‌ها نرفته بلکه با گذشت زمان ارادت مردم به شهدا بیشتر می‌شود و قطعا شهدا میزبان محفل هستند.
وی با بیان اینکه شهدا چند انتظار از مردم دارند، تصریح کرد: ارتباط با خدا، اهل بیت، خدمتگذاری صادقانه به مردم و پشتیبانی از ولایت و آرمان‌های امام و انقلاب انتظاراتی ست که شهدا از مردم این زمانه دارند و امیداریم که ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
سردارفرهنگ دوست بیان داشت: شهدا در هشت سال دفاع مقدس با توکل به خداوند متعال معنای واقعی استقامت را به رخ دشمنان کشیدند و در تمام جنگ با همین استقا متشان در برابر تمامیت نظام استکباری با همه امکانات آن ایستادند.
وی در ادامه افزود: جنگ را مردم اداره و پشتیبانی کردند که نصرت و پیروزی به دست آمده به خاطرتوکل به خداوند بزرگ و توسل به اهل بیت (ع)، رهبری امام راحل و رشادت‌های شبانه روزی رزمندگان عزیز ایران اسلامی بوده است.
این یادگار دفا ع. مقدس با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس برای ملت ما یک دنیا، یک گنج ویک ثروت است و پشتوانه ما هشت سال دفاع مقدس است افزود: ما امروز با افتخار یاد می‌کنیم که چهل و یک سال از این حماسه‌ها، رشادت‌ها و جانفشانی‌ها گذشته است.
سردارفرهنگ دوست با بیان اینکه از دفاع مقدس چیزی جزء زیبایی، حماسه و ایثار به یاد نیست، گرچه ما در دفاع مقدس و جنگ سختی‌های زیادی را کشیدیم، اما زیبایی‌ها و طراوت‌هایی که به واسطه دفاع مقدس به ما ارزانی کرد بسیار فراوان است افزود: یکی از ثمرات دفاع مقدس حاج قاسم سلیمانی است که امروز این عظمت و شکوه را خلق کرد و بسیاری از زوایای وجودی او همچنان ناپیدا است، لذا زنده نگه داشتن دفاع مقدس و آن ایثارگری‌ها یک وظیفه و رسالت است.
وی با تاکید بر اینکه امروز باید ما همچنان آماده دفاع از اسلام و انقلاب باشیم و بدانیم که این روز‌های با برکت برای همه تجدید عهد و خاطره می‌کند خاطر نشان کرد: امید است همچنان راه امام و شهدا را ادامه دهیم و در مسیر امام و ولایت ثابت قدم بمانیم.
فرهنگ دوست با بیان این‌که در هشت سال دفاع مقدس بیش از ۴۰ کشور رژیم بعث عراق را در جنگ علیه ایران حمایت می‌کردند، گفت: رزمندگان اسلام با برخورداری از قدرت ایمان در برابر مستکبران از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع کردند.
سردار فرهنگ دوست در بخش دیگری از سخنان خود توکل به خدا، توسل به اهل‌بیت، وحدت بین تمام اقشار و اقوام و ولایت پذیری را کلید واژه‌های پیروزی درهشت سال دفاع مقدس دانست و بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس محل نمایش ایثارگری‌های رزمندگانی بود که با جان و دل برای دفاع از انقلاب و وطن به میدان آمده بودند.
یادواره شهید عباس دهقان بهابادی با عنوان آبروی محله در جلوی منزل پدرشهید واقع در روستای احمدآباد بخش مرکزی بهاباد با حضوربخشدار بخش مرکزی، رئیس بنیاد شهید و تعدادی از مسئولان، فرماندهان نظامی و انتظامی، بسیجیان ورزمندگان وخانواده معظم شهدا واهالی وشهید پرور بهاباد درروستای احمد آباد بخش مرکزی بهاباد برگزار گردید.
اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی ومداحی، سخنرانی، دکلمه خوانی، خاطره گویی و روایت گری خانواده معظم شهید وهمرزم وهم کلاسی‌های شهید دهقان، پخش کلیپ برگزار گردید.
این یادواره به همت پایگاه مقاومت علی ابن ابیطالب احمد آباد و ناحیه مقاومت بسیج بهاباد و پایگاه مقاومت خواهران سمیه احمد آبا د. وبنیاد شهید بهاباد برگزارشد.
ارسال نظرات