تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از موازی کاری در حوزه قرآن گفت: جلوگیری از موازی کاری و یکپارچه سازی فعالیت های قرآنی فرهنگ و آموزه های این کتاب آسمانی را در جامعه نهادینه می کند.
کد خبر: ۹۳۸۱۸۶۴
|
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰

 به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در دیدار حجت الاسلام  قرائتی با روحانیون، طلاب و اساتید حوزه علمیه در مسجد جامع تبریز با تاکید بر ارزیابی عملکرد متولیان فعالیت های قرآنی گفت: بعد از گذشت 4 دهه از انقلاب اسلامی باید فضای عمومی جامعه و همه مراکز آموزشی رنگ و بوی قرآنی داشته باشد، از این رو باید بررسی کنیم چه میزان به وظایف خود در قبال قرآن عمل کرده ایم؟
وی تدریس و تفسیر حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در رسانه ملی را بسیار ارزشمند و اثرگذار توصیف کرد و ادامه داد: قرآن و آموزه های آن هیچ وقت تکراری نمی شود چرا که هر روز یک بُعد جدیدی از آن را میتوان آموخت و در بین مردم تبیین و تشریح کرد.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی و حضرت امام راحل قرآن از مهجوریت درآمده است، اظهار داشت: فرهنگ قرآنی بعد از انقلاب اسلامی در جامعه نهادینه شده است. هر چند در این حوزه موازی کاری های نهادهای متولی و موسسات خصوصی آسیب جدی به این حوزه وارد کرده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر یکپارچه سازی فعالیت ها فرهنگی و قرآنی گفت: توجه و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی به قرآن و ترویج این فرهنگ در جامعه یک نقشه راه برای مدیریت واحد و تبیین آموزه های این کتاب آسمانی در جامعه است که آحاد مردم خصوصاً نهادهای متولی باید به آن اهتمام جدی داشته باشند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار