دانشجوی علوم پزشکی دزفول که براثر مرگ مغزی در بیمارستان بستری بود پس از موافقت خانواده با اهدای اعضای وی، به بیمارستان گلستان اهواز منتقل و اعضای وی به ۳ بیمار نیازمند اهدا شد.
کد خبر: ۹۳۸۱۸۷۷
|
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵

مرحومه انیس طاهری نسب، زن جوان 23 ساله در در رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی دزفول در حال تحصیل بود و ترم آخر خود را سپری می‌کرد، براثر مرگ مغزی مدتی بر تخت بیمارستان بستری بود که پس از موافقت خانواده مرحومه اعضای بدن وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

جواد شریعتی، ️مدیر دفتر پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی اهواز، با اعلام خبر اهدای اعضای بدن یک زن جوان 23 ساله دچار مرگ مغزی به بیماران نیازمند اظهار داشت: با تایید کمیسیون پزشکی بیمارستان گلستان اهواز، زن جوانی که دچار مرگ مغزی شده بود، با موافقت خانواده‌اش اعضای بدنش به 3 بیمار نیازمند عضو، اهدا شد و این زن جوان نجات بخش زندگی آنان شد.

وی افزود: فرآیند اهدای اعضای این زن که دانشجوی ترم آخر پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بود، در اهواز و در بیمارستان گلستان انجام شد که شامل دو کلیه بود که به خانم 43 ساله و به یک آقای 54 ساله ساکن این شهر اهدا شدند و کبد این زن جوان نیز به شیراز منتقل و به بیمار نیازمند پیوند داده شد.

 

شریعتی با بیان اینکه، مرحومه طاهری نسب در بیمارستان دزفول بستری بود، تصریح کرد: پس از اعلام نظر کمیسیون پزشکی بیمارستان دزفول مبنی بر مرگ مغزی خانم طاهری نسب، موضوع اهدای اعضای وی با خانواده مرحومه مطرح و پس از کسب موافقت خانواده، اعضای قابل اهدا شناسایی و به مرکز پیوند اعضای استان اعلام شد.

وی در انتها گفت: با توجه به وجود بخش پیوند اعضای استان خوزستان در بیمارستان گلستان اهواز، بیمار جهت ادامه فرآیند اهدای عضو، با بالگرد به این بیمارستان منتقل و به پس از انجام آزمایش‌های اولیه، پیوند عضو 2 کلیه به 2 بیمار اهوازی انجام و کبد نیز برای اهدا به یک بیمار دیگر به شیراز منتقل شد.

انتهای پیام

ارسال نظرات