وزیر امور خارجه روسیه روز یکشنبه گفت که رفتار تبعیض‌آمیز اتحادیه اروپا در قبال واکسن‌های روسیه یکی از دلایل عدم توافق مسکو و بروکسل در برسمیت شناختن دوجانبه واکسن کروناست.
کد خبر: ۹۳۸۱۹۱۸
|
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه گفت که اتحادیه اروپا درباره موضوع برسمیت شناختن واکسن روسی برای مقابله با ویروس کرونا، تبعیض‌آمیز رفتار می‌کند.

وی که در کنفرانس خبری با رئیس جمهور صربستان صحبت می‌کرد، گفت که این رفتار تبعیض آمیز یکی از دلایل به توافق نرسیدن مسکو و بروکسل در زمینه برسمیت شناختن دوجانبه واکسن کروناست.

لاوروف تاکید کرد که این اقدام اتحادیه اروپا، رفتار تبعیض آمیز سیاسی در قبال واکسن‌های روسی به شمار می‌آید.

وزیر امور خارجه روسیه دو روز پیش نیز در دیدار با اعضای انجمن مشاغل اروپایی در روسیه گفت روسیه نمی‌تواند در مسائل اقتصادی به اتحادیه اروپا اعتماد کند زیرا بروکسل می‌تواند در هر زمان تحریم‌هایی را علیه مسکو اعمال کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در این خصوص اظهار داشت: ما متوجه شدیم که اتکا [به اتحادیه اروپا] در زمینه‌های استراتژیک اقتصادی، در صنعت نظامی، [انتظار] تأمین فناوری و اجزای سازنده از کشورهایی که می‌توانند یک شبه علیه ما تحریم اعمال کنند، برای قدرتی مانند روسیه به سادگی غیرمجاز است.

ارسال نظرات