نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه تداوم کاهش جمعیت در کشور منجر به بحران جمعیتی می‌شود، بر لزوم ایجاد تحولی جدی در سیستم آموزشی کشور تاکید کرد.
کد خبر: ۹۳۸۱۹۲۰
|
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد،  آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست ائمه جمعه استان یزد با تاکید بر همراهی و همکاری با مسئولین استان جهت رفع مشکلات، اظهار داشت: دستگاه‌های مختلف از جمله آموزش و پرورش جهت کادرسازی و تربیت نیروهای متعهد و متخصص در زمینه‌های مختلف تلاش کنند تا در آینده جهت تأمین نیروی انسانی متخصص دچار مشکل نباشیم.

وی با بیان اهمیت توجه به فرهنگ عمومی جامعه و تقویت شورای فرهنگ عمومی استان، گفت: در تمام موارد و موضوعات باید به فرهنگ جامعه توجه ویژه‌ای داشته باشیم والا با تغییر تدریجی ذائقه مردم، سنت‌های الهی و فرهنگ بومی و محلی از بین می‌رود.

امام جمعه یزد با اشاره به کاهش جمعیت کشور افزود: با توجه به آمار پایین زاد و ولد در آینده نه چندان دور دچار مشکل خواهیم شد و بحران جمعیت، آینده کشور را تهدید می‌کند و لازم است برای این موضوع نیز برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

ناصری یزدی افزود: در زمینه تربیت نسل آینده می‌بایست به آموزش و پرورش و به ویژه دانشگاه فرهنگیان که تربیت فرزندان و آینده‌سازان این کشور به دست آن‌هاست، توجه جدی شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: کاهش جمعیت توطئه خطرناکی از سوی دشمن بود که متاسفانه در صورتی که ما به آن توجه نداشته باشیم قطعاً با مشکل جدی در آینده روبرو می‌شویم.

وی افزود: موضوع دیگری که باید به آن توجه بسیار جدی صورت گیرد، تربیت دینی در مدارس است، امروز مدارس ما نسبت به تربیت دینی بعضا کم توجهی می‌کنند به علاوه اینکه سطحی‌نگری در سیستم آموزشی کشور سبب مشکلات زیادی شده است.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: امروز سیستم آموزشی در کشور ما نیازمند تحولی جدی است و لازم است، زمینه ورود تفکر، تدین و تعقل در این سیستم را فراهم کنیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار