زنجان-به مناسبت چهل و یکمین سال گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «سلام بر ابراهیم ۱» بر اساس زندگی و خاطرات شهید ابراهیم هادی، در شهرستان خدابنده برگزار می شود.
کد خبر: ۹۳۸۱۹۴۶
|
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان، به مناسبت چهل و یکمین سال گرامیداشت هفته دفاع مقدس و در راستای بزرگداشت کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «سلام بر ابراهیم ۱» (بر اساس زندگی و خاطرات شهید ابراهیم هادی) به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده اجرا می‌شود.

 

کتابخوانان می‌توانند جهت دریافت پاسخنامه سوالات مسابقه، به یکی از کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده مراجعه و یا از سایت www.khodabandehlib.blogfa.com دریافت و در مسابقه کتابخوانی شرکت کنند.

 

علاقمندان می‌توانند تا تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰ پاسخنامه مسابقه را از طریق پیام رسان واتساپ به شماره تلفن ۰۳۴۳ ۵۲۴ ۰۹۱۹ ارسال و یا به کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده تحویل دهند و در نهایت به تعدادی از برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

 

گفتنی است، کتاب «سلام بر ابراهیم ۱» کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی است. این کتاب زندگی‌نامه و خاطرات پهلوان بی مزار شهید ابراهیم هادی است. این کتاب علاوه بر زندگی‌نامه‌ای مختصر، ۶۹ خاطره از دوستان و اعضای خانواده این شهید بزرگوار و مفقودالاثر جمع‌آوری کرده است. این نوشتار حاصل بیش از پنجاه مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان آن شهید است که همگی نگارنده را در گردآوری این مجموعه ارزشمند یاری رساندند.

 

شهید ابراهیم هادی در اردیبهشت سال ۳۶ متولد شد و در ۲۵ سالگی در عملیات والفجر مقدمّاتی در منطقه فکه، در ۲۲ بهمن سال۶۱ به شهادت رسید و پیکر پاکش در کربلای فکه گمنام ماند. کتاب «سلام بر ابراهیم ۱» تا سال ۱۳۹۵ به چاپ صدم رسید و در مجموع بیش از پانصد هزار نسخه از آن منتشر شده است. ویژگی‌های خاص این شهید و خاطراتی که بعضاً خواننده را به تحیر وامی‌دارد از مشخصه‌های منحصربه فرد این کتاب است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار