تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: اقتدار و مهربانی نیروی انتظامی دو عنصر مهم در تأمین امنیت مردم و جامعه است.
کد خبر: ۹۳۸۲۱۱۷
|
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۹

 به گزارش  خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی استان با بیان اینکه این نیرو نقش بسیاری در زندگی مردم دارد، گفت: تأمین امنیت لازمه تحرک و رونق اقتصادی است و نیروی مقتدر نیروی انتظامی در این حوزه نقش آفرینی میکند.

وی با اشاره به اثرات مخرب قاچاق در اقتصاد کشور ادامه داد: امروز پدیده شوم قاچاق به موضوع دو طرفه تبدیل شده است و علاوه بر واردات قاچاق؛ بخشی از نیازهای مردم با نیت های سوء به خارج از مرزها قاچاق میشود که پلیس مبارزه با قاچاق در این زمینه هم مقتدرانه وارد عمل شده است.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه بدون امنیت زندگی روزمره و فعالیت های علمی، اقتصادی و اجتماعی و اداره کشور امکان پذیر نیست، اظهار داشت: برای داشتن امنیت مقتدرانه باید پلیس از سلامت فکری، سلامت عمل، سلامت اخلاق، سلامت امنیت از حیث نفوذ بیگانگان در بالاترین سطح قرار داشته باشد که خوشبختانه نیروی انتظامی آذربایجان شرقی از این لحاظ سرآمد پلیس کشور است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات در تمامی نیروهای مسلح خصوصاً در نیروی انتظامی را دو بال فرماندهی عنوان کرد.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه وجود امنیت اخلاقی را از دغدغه های عمومی دانست و گفت: پلیس باید با اقتدار همراه با مهربانی با گسترش بلای خانمان سوز اعتیاد، شرارت ها و هنجار شکنی ها مقابله جدی داشته باشد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه تأمین امنیت فضای مجازی باید مورد توجه نیروی انتظامی باشد، ادامه داد: امروزه فضای مجازی در زندگی مردم گستره وسیعی را به خود اختصاص داده است و در کنار منافعی که دارد، تهدید های جدی را هم متوجه آحاد مردم کرده است و در این زمینه نیز باید پلیس به نقش و وظیفه خود عمل کند.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: همانطوریکه امنیت مردم به فداکاری و تلاش های شبانه روزی نیروی انتظامی وابسته است، امنیت پلیس نیز در گرو هوشیاری مردم است چرا که امنیت مردم و اقتدار پلیس لازم ملزوم یکدیگر هستند.

نماینده ولی فقیه در استان با تبریک هفته نیروی انتظامی به پرسنل این نیرو در آذربایجان شرقی، خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران گفت: نیروی انتظامی کشور ما بیش از 12هزار شهید و بیش از 22هزار جانباز تقدیم انقلاب کرده است.

حجت الاسلام آل هاشم ماموریت این نیرو را بسیار خطیر و ارزشمند توصیف کرد و گفت: نیروی انتظامی با ماموریت چند وجهی خود در رفت و آمد جاده ای، تأمین امنیت شهرها، تأمین امنیت مرزها، مبارزه با ناامنی های داخلی و تأمین امنیت روانی جامعه و دیگر حوزه ها خدمات ارزشمند و اثرگذاری دارد.

وی تاکید کرد: پلیس ایران با فاکتور احترام به شهروندان بر خلاف پلیس دیگر کشورها در دل مردم جا دارد.

در ابتدای این دیدار سردار عبدی فرمانده انتظامی استان و دیگر فرماندهان پلیس های تخصصی از فعالیت های خود گزارش دادند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها