با اوج گیری مجدد کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۳ بیمار کرونایی جان باختند.
کد خبر: ۹۳۸۲۳۰۴
|
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱

به گزارش خبرگزاری بسیج کهگیلویه و بویراحمد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه ۳ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در استان جان خود را از دست داد و شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد به ۹۶۴ نفر افزایش یافت.
پرویز یزدان پناه افزود: هم اکنون ۲۳۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های معین کرونا در استان بستری، که از این تعداد ۹۸ نفر کرونای قطعی و ۱۶ نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.
دکتر یزدان پناه اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۴ هزار و ۳۴۴ بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته اند.
وی ادامه داد: از مجموع ۶۲۰ نمونه PCR از آزمایشگاههای سلولی مولکولی شهرهای یاسوج و دهدشت، ۳۵ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و چرام گزارش شده است.
دکتر یزدان پناه از مردم استان خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفر‌های غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرمستانها، پارک‌ها و بازار خودداری کنند.
وی افزایش روزانه تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در کهگیلویه و وبویراحمد را نتیجه بی توجهی عده‌ای از مردم به شیوه نامه‌های بهداشتی و عادی انگاری بیماری کرونا دانست.

انتهای پیام

ارسال نظرات
آخرین اخبار